Firefox. Nie klikaj w niebieskie e!

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-12-20
Dodał/a książkę:helion

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się "zdobyć" w internecie coś, co raczej nie powinno być zainstalowane na Twoim komputerze? Ile razy Twój komputer ratowało jedynie skuteczne oprogramowanie antywirusowe? Czy wiesz, ile programów szpiegujących, dialerów i innych niepożądanych gości znalazło się na Twoim dysku twardym z powodu luk w zabezpieczeniach przeglądarki internetowej? Aplikacji, którą stosuje niemal każdy, kto korzysta z internetu. Nie uważasz, że nadszedł czas, aby zacząć używać bezpieczniejszej przeglądarki, dostępnej nieodpłatnie i wyposażonej w dziesiątki ciekawych i przydatnych funkcji?

Dzięki książce "Firefox. Nie klikaj w niebieskie e!" odkryjesz alternatywną przeglądarkę internetową -- Firefox. Dowiesz się, skąd ją pobrać, jak zainstalować i skonfigurować. Poznasz jej narzędzia i możliwości. Nauczysz się korzystać z paneli i zintegrowanych mechanizmów przeszukiwania stron WWW. Zainstalujesz rozszerzenia, zablokujesz wyskakujące okienka i zabezpieczysz się przed atakami z internetu. Przekonasz się, jak doskonałym narzędziem jest Firefox.

• Początki internetu i wojny przeglądarek
  • Pobieranie i instalacja Firefoksa
  • Importowanie zakładek z innych przeglądarek
  • Korzystanie z profili
  • Paski narzędzi i menu Firefoksa
  • Instalowanie rozszerzeń i dodatkowych pasków narzędziowych
  • Korzystanie z kanałów RSS
  • Blokowanie wyskakujących okienek i animacji Flash