Firma

Młody zdolny prawnik, absolwent Harvardu, Mitchel McDeere, rozpoczyna pracę w bogatej firmie prawniczej w Memphis. Wydaje się, że nic nie może stanąć mu na drodze do jego zawodowego sukcesu. Wszystko zmienia się po wizycie agenta służb federalnych. Mitchel dowiaduje się, kim tak naprawdę są jego pracodawcy i jakie zadanie wyznaczyło mu FBI. Staje przed trudnym wyborem: jeśli odrzuci ofertę, stanie przed sądem, jeśli ją przyjmie - z pewnością nie ominie go zemsta mafii.

Informacje dodatkowe o Firma:

Firma - opinie o książce

Avatar użytkownika - natis21
natis21
Przeczytane:2017-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 31 książek w 2017 , Mam,
Powiedziałabym, że Firma idealnie nadaje się na scenariusz filmu sensacyjnego... ale taki już powstał (jeszcze nie miałam okazji obejrzeć). Dozowałam sobie tę książkę małymi porcjami, z racji braku czasu.. jednak mnie pokonała. W pewnym momencie zaciekawiła tak bardzo, że zarwałam noc byle tylko przekonać się czy Mitch i Abby przechytrzą FBI i mafię. Teraz chętnie sięgnę po kolejne pozycje Grishama- ta była pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia.
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Kryminały,
Kiedy po czasie wracam po napisania recenzji z uśmiechem na ustach wspominam wartą akcję, aurę tajemniczości i ogromną sympatię do głównego bohatera i jego żony. To thriller prawniczy, ale wątki prowadzonych spraw nie zacierają akcji i nie odwracają niepotrzebnie uwagi. Młody prawnik otrzymuje ofertę życia i kierowany zrozumiałą dla niedoświadczonej osoby chciwością przyjmuje ją nie zwracając uwagi na sygnały ostrzegawcze. Zaczyna niebezpieczną grę z ludźmi, którzy dla zysków nie cofną się przed niczym. Kiedy przestaje przestrzegać reguł, zaczynają się problemy...
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2016-06-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Z pewnością nie jest to najlepsza książka Grishama, ale bardzo, bardzo dobra. Mając jednak w pamięci niedawno przeczytany "Czas zabijania", obiecywałam sobie po "Firmie" trochę więcej niż to, co faktycznie dostałam. Nie jest zła, jednak nie dostarczyła mi takich emocji ani napięcia, jak jej poprzedniczka. Wciąga, aczkolwiek nie całkowicie. Plusem jest znakomita intryga i dający się lubić bohaterowie, którym od połowy powieści bardzo kibicowałam. Warto przeczytać, lecz nie obiecując sobie nic więcej niż książkę "więcej niż dobrą".
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2012-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka warta przeczytania, wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam

Fabuła odpowiednio trzyma w napięciu. Logiczna, bez udziwnionych niespodzianek czy absurdalnych zwrotów akcji. A jednocześnie nie nuży, ma swoją dynamikę. Trudno przerwać lekturę. Ciekawie nakreślone postaci i dylematy, z którymi musi się zmierzyć główny bohater, a wraz z nim czytelnik. Autor ukazuje obraz "idealnej" firmy, działającej według ściśle określonych zasad i zapewniającej życie w luksusie. Pytanie: za jaką cenę i czy warto?! Jak praca w firmie wpłynie na związek głównego bohatera? Jak zachowa się wobec ujawnionych faktów dotyczących działalności firmy?

Avatar użytkownika - Ewelina26
Ewelina26
Przeczytane:2020-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Świat prawników przedstawiony z zupełnie innej strony. Obrońcy prawa, tym razem sami je łamią. I to na tyle skutecznie, że FBI przez wiele lat nie może zdobyć żadnych dowodów przeciwko nim. W końcu udaje im się nakłonić do współpracy młodego pracownika firmy, który jest jeszcze pełen ideaów, i wierzy w to, że prawo ma służyć ludziom. Szybko jednak przekonuje się o tym, że ogromne pieniądze, szybki awans, oraz liczne przywileje związane z pracą, nie są tak super okazją, jak mogłoby się wydawać.

Książka idealnie pokazuje wyzwania przed jakimi zostają postawienie nie tylko początkujący prawnicy, ale i Ci z ogromym doświadczeniem. Współrpaca z mafią, w zamian za duże pieniądze, i możliwość spełnienia swoich marzeń w krótkim czasie, kusi niejednego prawnika. Autor pokazuje jak łatwo jest wybrać łatwiejszą drogę, oraz jak trudno jest z niej zejść, bez względu na to, czy jest się na samym jej początku, czy może już dalej.

Avatar użytkownika - Fjorton
Przeczytane:2016-10-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Własne,
Czas zabijania
John Grisham0
Okładka ksiązki - Czas zabijania

Opowieść znanego pisarza o miłości ojca do córki i poświęceniu. Na południu Stanów Zjednoczonych w Clanton dwoje wypitych gówniarzy...

Zawodowiec
John Grisham0
Okładka ksiązki - Zawodowiec

Rick Dockery budzi się w szpitalu – nie pamięta, po jakiej kontuzji i w jakim meczu… Zawsze jest tak samo. Przez sześć lat zaliczył osiem...

Forget Me Not
Julie Soto