fitREWOLUCJA w 4 krokach. Trening, dieta, moda, relaks

Oto 4 kroki, które dzielą Cię od realizacji marzeń.

Chcesz mieć sylwetkę jak gwiazda fitness? Być wysportowana jak trenerka? Jeść zdrowo jak fitblogerka? A może wystarczy Ci, że poczujesz się lepiej

ze sobą? Wszystkie te cele zrealizujesz dzięki fitREWOLUCJI.

Trenerki: Kasia Dziurska, Ada Palka i Paulina Kuczyńska oraz kochająca aktywny styl życia aktorka Sylwia Nowak podzieliły się swoimi sposobami na piękną sylwetkę - pokazały kalendarze i przedstawiły ulubione treningi, zdradziły jadłospis i podzieliły się sprawdzonymi przepisami.

Pamiętaj - każda z nich też kiedyś zaczynała. Teraz Twoja kolej.

Jaki masz typ sylwetki i jaki trening jest dla Ciebie najlepszy?

Jak ćwiczyć żeby schudnąć, a jak, żeby mieć płaski brzuch?

Jak sprawdzić, czy jesteś uzależniona od cukru?

Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks?

Jak przestać się stresować?

W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi. Te informacje, a także piękne zdjęcia ze specjalnej sesji, to Twoja inspiracja na każdy dzień tygodnia.

Jesteś na najlepszej drodze do prawdziwej fitREWOLUCJI!

Nie będzie łatwo, ale z tą książką - dużo łatwiej, niż Ci się wydaje!

Trzymamy kciuki!

***

Kasia Dziurska - mistrzyni świata w Fitness Figure Classic, mistrzyni Europy w Bikini Fitness, mistrzyni i wicemistrzyni Polski w Fitness Soft. Ukończyła AWFiS w Gdańsku. Jest trenerką personalną, instruktorką tańca i fitness oraz modelką fitness.

Paulina Kuczyńska - trenerka personalna i autorka bloga Llealicious. Na swoim kanale na YouTubie dzieli się sposobami na piękną sylwetkę, poradami modowymi i zdrowymi przepisami. Od wielu lat pasjonuje się sportem, zdrowym trybem życia, a także szeroko pojętym coachingiem.

Sylwia Nowak - aktorka, piosenkarka i pasjonatka zdrowego stylu życia. W mediach społecznościowych motywuje innych do aktywnego trybu życia, bo zdrowa dieta i mocny trening są nieodłącznymi elementami jej dnia.

Ada Palka - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jest trenerką personalną, autorką metody Train My Way, a także ćwiczy ze sportowcami - między innymi przygotowuje Rafała Sonika do startów w Rajdzie Dakar.

Fragment książki - fitREWOLUCJA w 4 krokach

fitREWOLUCJA w 4 krokach. Trening, dieta, moda, relaks - opinie o książce

Avatar użytkownika - Everyfree00
Everyfree00
Przeczytane:2019-03-11,

Książka "Fit rewolucja w 4 krokach" Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak, Kasia Dziurska, Ada Palka to od dziś mój numer 1. Książka która na pewno nie będzie się kurzyć gdzieś na półce tylko często będzie lądować w moich dłoniach.
Dzięki tej książce kobiety mogą się przekonać że nawet sportsmenki kiedyś zaczynały a nie były wysportowane od urodzenia. Każda z autorek ma w tej książce miejsce na swoją historie, zaczyna Kasia najpierw kilka zdań o niej a potem rozdział "Jak to wszystko się zaczęło" tam możemy przeczytać o tym jak zaczęła się jej historia z ćwiczeniami i skąd w ogóle wpadł jej taki pomysł do głowy żeby ćwiczenia stały się nieodłącznym elementem jej życia. Następny bardzo podbudowujący rozdział to "Jak zacząć ćwiczyć i wytrwać" jest to bardzo ważny rozdział ponieważ pewnie nie jedna z nas kiedyś ćwiczyć zaczęła i po kilku dniach skończyła, jest to normalne, ciągle te same ćwiczenia, zaczyna nam się nudzić, czasami po ciężkim dniu zamiast poćwiczyć wolimy iść spać. Rozdział numer trzy to "Playlista" coś oczywistego dla każdej z nas przecież trening przy ulubionej muzyce to podstawa, muzyka nas nastraja, wprawia w dobry nastrój i nadaje tempo naszym ćwiczeniom. Potem jest wiele ciekawości, każda dziewczyna pisze o czymś innym, co zabrać na trening, jak, ile i co jeść, wiele ciekawych pomysłów na oryginalne uczesania podczas treningów, na pyszne koktajle oraz co najważniejsze mnóstwo ćwiczeń które na pewno pomogą osiągnąć nam idealną sylwetkę.
Książka jest bardzo motywująca bo pokazuje że każda z nas może zacząć i prowadzi nas po tych wszystkich etapach. Mi najbardziej chyba spodobał z etap z odpoczywaniem ale na pewno spróbuje kilka ćwiczeń zrobić i oczywiście na pewno wypróbuje przepisy na koktajle bo to jest coś co uwielbiam.
Zachęcam do zakupu tej książki osoby które chcą ale nie chce im się zacząć, na pewno dzięki niej nie skończycie swojej przygody z treningami po tygodniu.

ŻADNA AMERYKA

Tak się jakoś składa, że ostawimy czasy istną karierę robią pewne słowa; na przykład „selfie”, albo „fit”, „ trendy” czy „slow”, a karierę wprost zawrotną zrobiło  słowo „gluten”. Kariera to tak wielka, że na osobny post zasługuje, albo nawet ze sześć książek. Ale nie o glutenie jest ta książka, jest o innym z wymienionych słów. „FitRewolucja w 4 krokach” to wspólna praca trzech  blogerek i   trenerek personalnych oraz jednej aktorki i piosenkarki. Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak, Kasia Dziurska i Ada Palka, pod redakcją Magdaleny Dereweckiej,  stworzyły coś w rodzaju ni to poradnika, ni to krótkiej ściągi o tym, jak być fit.

Książka podzielona jest na cztery części. Każda z dziewczyn ma swoją szansę, żeby opowiedzieć najpierw o sobie; o swoim życiu, sportowej pasji, drodze jaką przebyła zanim stała się tym, kim jest. A zaraz potem każda z nich opowiada o tym, co w byciu fit jest ważne. Kasia Dziurska opowiada o treningach: o suplementach diety, o stroju na fitness, o tym jak zacząć i się nie wypalić. Ada Palka mówi o jedzeniu: co jest zdrowe a czego unikać, jak mądrze robić zakupy, jak przeprowadzić detoks od cukru, podaje przepisy na koktajle czy szybkie lunche do pracy. Sylwia Nowak radzi jak być stylową w czasie treningu, jak się czesać i malować, żeby po tymże treningu nie wyglądać jak straszydło, co pić, żeby pomimo zmęczenia  mieć ładną skórę. W końcu Paulina Kuczyńska uczy o tym, jak pokonać stres i być wyluzowanym, jak zrobić domowe spa, a z porad bardziej praktycznych: jak odłożyć pieniądze na wymarzony wyjazd i jak się szybko i skutecznie na taki wyjazd pakować. Każda z dziewczyn przygotowała też swój zestaw ćwiczeń.

Cytując samą siebie „żadna Ameryka”. Czy rewolucja? Dla kogoś aktywnego na pewno nie. Dla stworzeń kanapowych, uzależnionych od ciastek, wielbicieli tłustych sosów i tych uczulonych na sport – raczej tak. Na pewno porzucenie złych nawyków może być rewolucją. Ci, którzy chodzą na fitness, są uzależnieni od wody z cytryną i do pracy jeżdżą rowerem powiedzą, że taka książka to dziecinada i nic nowego pod słońcem. Pewnie tak, ale nie każdy jest urodzonym sportowcem, a od czegoś trzeba zacząć. Więc czemu nie od przemeblowania lodówki czy kupna butów do biegania? Albo od ćwiczenia w domu, z dala od tych, którzy z łatwością robią sto pompek na jednej ręce? „FitRewolucja” jest książką raczej dla początkujących niż dla zaawansowanych; oni raczej powinni poszukać czegoś bardziej zgłębiającego temat.

Można się przyczepić, że niepotrzebny jest plan tygodnia każdej z dziewczyn. Ja, zamiast niego, wolałabym większą ilość przepisów, ale to akurat ja – zafiksowana na nowych smakach i szybkich przekąskach. To chyba największy minus. Na plus można zaliczyć fakt, że zestawy ćwiczeń są tak dobrane, że każdy może je wykonać sam w domu, nie potrzeba do tego sprzętu czy siłowni. I bardzo podobały mi się sposoby na oszczędzanie, na pewno niektóre wykorzystam z korzyścią dla portfela. Podsumowując: co z tego, że nie Ameryka? Kilka naprawdę przydatnych wskazówek żywieniowych, garść ćwiczeń, a do tego słowa, że liczy się to, kim jesteś, nie to ile masz centymetrów za dużo tu czy tam. Może to truizm, ale jak często powtarzamy go sobie, gapiąc się w lustro z rana? A może warto w to uwierzyć.

Avatar użytkownika - olywka
olywka
Przeczytane:2018-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

fitREWOLUCJA w 4 krokach to książka stworzona przez cztery młode i uzdolnione kobiety, dla których fitness to styl życia. Są to:
-Kasia Dziurska
-Ada Palka
-Sylwia Nowak
-Paulina Kluczyńska
W książce każdej z nich została przyporządkowana jedna dziedzina i właśnie w tej kwestii udzielały swoich rad.
Cały poradnik jest stworzony w dość ciekawej formie. Jest on podzielony na 4 części - trening, dietę, modę i relaks. Każda z kobiet próbuje na swój sposób przekonać do zmian, które z czasem wyjdą nam na korzyść. Wspierają nas w dążeniu do idealnej sylwetki i pokazują jak im udało się dojść do perfekcji w swoim fachu. Książkę oceniam dość wysoko, mimo, że sporo osób może zniechęcić dużą ilości przypisów i zdjęć z własnego życia. Jak dla mnie książka okazała się sporym kopem do tego, aby zacząć coś działać :)