Fizykochemiczne metody analizy w chemii środowiska cz 1 /UMK/

Niniejszy skrypt stanowi zbiór ćwiczeń pomocnych przy realizacji zadań w ramach pracowni specjalistycznej "Analityka i kontrola w ochronie środowiska". Wchodzi on w skład serii opracowań z zakresu "Fizykochemiczne metody analizy w chemii środowiska", stanowiących pracę zbiorową zespołu pracowników Zakładu Chemii Środowiska i Ekoanalityki Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Opracowanie to dedykowane jest studentom kierunku chemia środowiska i ochrona środowiska, kształcących się w systemie dziennym i zaocznym, zarówno na studiach uniwersyteckich, jak i technicznych. Według naszego zamysłu opracowanie to winno pozwolić studentom przyswoić wiedzę z zakresu stosowania różnych technik analitycznych zgodnie z obowiązującymi Polskimi Normami (PN) i Dyrektywami Unii Europejskiej (DUE), przez podanie gotowych i uproszczonych rozwiązań oraz wykształcenie personelu mogącego sobie poradzić z ww. problemami. Całość składa się z 14 zadań, z których każde zaopatrzone jest w krótki opis teoretyczny, stanowiący tylko wprowadzenie do zaproponowanej na końcu każdego rozdziału zalecanej literatury. Ponadto w zaproponowanym zadaniu, poza szczegółową procedurą, uwzględniono wykaz niezbędnych odczynników oraz sprzętu umożliwiającego wykonanie tego zadania. We wszystkich przypadkach zwrócono uwagę na bezpieczeństwo i higienę pracy podczas wykonywania ćwiczeń oraz sposób zagospodarowania powstałych odpadów. Zgodnie z obowiązującymi wymogami zaproponowano schemat przedstawienia i omówienia uzyskanych wyników, uwzględniając analizę statystyczną, która jako dodatkowe zadanie stanowić ma integralną część każdego ćwiczenia. Wydaje nam się, że to interdyscyplinarne podejście umożliwi zrozumienie wielu skomplikowanych zagadnień. Autorzy zakładają, że studenci posiadają wystarczającą wiedzę z zakresu: chemii fizycznej, organicznej, nieorganicznej, biochemii czy instrumentalnej chemii analitycznej, by bez problemów zrealizować zaplanowane zadania.

Informacje dodatkowe o Fizykochemiczne metody analizy w chemii środowiska cz 1 /UMK/:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Fizykochemiczne metody analizy w chemii środowiska cz 1 /UMK/

Fizykochemiczne metody analizy w chemii środowiska cz 1 /UMK/ - opinie o książce