Flash CS3 Professional PL. Techniki zaawansowane. Klatka po klatce

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-08-08
Dodał/a książkę:helion

Odkryj najgłębiej strzeżone tajemnice Flasha

• Jak tworzyć rozbudowane animacje?
  • W jaki sposób kontrolować obiekty, wykorzystując ActionScript?
  • Jak pobierać dane z zewnętrznych źródeł?
Flash CS3 Professional to kolejne wcielenie narzędzia, które zyskało uznanie dziesiątek tysięcy twórców witryn WWW. Jednak jego niesamowite możliwości w zakresie tworzenia grafiki i animacji to tylko wierzchołek góry lodowej. Swoją prawdziwą potęgę Flash ujawnia, gdy sięgniemy po rozwiązania oparte na wbudowanym, obiektowym języku programowania noszącym nazwę ActionScript 3.0. Za jego pomocą możemy kontrolować niemal każdy aspekt animacji i wszystkie obiekty wchodzące w jej skład, sterować wyświetlaniem i pobieraniem danych oraz odtwarzaniem dźwięku. Jesteśmy w stanie wykreować niesamowite efekty, jakich nigdy nie uzyskalibyśmy, wykorzystując inne techniki. W książce "Flash CS Professional PL. Techniki zaawansowane. Klatka po klatce" opisano techniki tworzenia animacji związane ze stosowaniem języka ActionScript. Czytając ją, poznasz podstawy tego języka, a także dowiesz się, w jaki sposób pisać skrypty i do jakich obiektów je dołączać. Nauczysz się kontrolować elementy graficzne, dźwiękowe, tekstowe i nawigacyjne umieszczone w prezentacji za pomocą poleceń ActionScriptu. Opanujesz sposoby łączenia witryn WWW tworzonych we Flashu z zewnętrznymi plikami, przeglądarką internetową i serwerem, na którym są publikowane. Znajdziesz tu także informacje o wykrywaniu błędów w skryptach i ich usuwaniu.
  • Animacje poklatkowe i automatyczne
  • Animowane maski
  • Rotoskopia
  • Edycja kodu ActionScript w panelu Actions
  • Tworzenie funkcji
  • Obsługa zdarzeń w animacji
  • Zarządzanie listwami czasowymi
  • Tworzenie elementów nawigacyjnych
  • Pobieranie plików multimedialnych z zewnętrznych źródeł
  • Przetwarzanie elementów graficznych i dźwiękowych oraz danych tekstowych
  • Operacje matematyczne we Flashu
  • Optymalizacja filmów

Odkryj zapierające dech w piersiach możliwości synergii Flasha i języka ActionScript!