Fotografia. Bardzo krótkie wprowadzenie 3

Publikacja pokazuje dynamiczną interakcję nowoczesnej kultury i fotografii. W takiej perspektywie fotografia współtworzy współczesne rozumienie świata - jest metaforą dla twórców literatury, filmu i sztuk plastycznych, a z drugiej - należy do codziennych, amatorskich praktyk. Książka przedstawia znakomitą panoramę niemal dwustu lat istnienia fotografii w perspektywie badań kulturowych, socjologicznych i artystycznych, dzięki czemu może być przydatną lekturą dla osób, które po prostu chcą zrozumieć czym dziś jest fotografia.

Informacje dodatkowe o Fotografia. Bardzo krótkie wprowadzenie 3:

Fotografia. Bardzo krótkie wprowadzenie 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - korcia
korcia
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Myślę, że nie jestem odpowiednim adresatem tej pozycji. Podejrzewam, że dużo bardziej przypadłaby mi do gustu pozycja o robieniu zdjęć, doskonaleniu technik fotograficznych. Zamiast tego dostałam książkę typowo naukową. Czułam się troszkę, jakbym czytała pracę magisterską, która zwykle bywa ciekawa tylko dla garstki osób. Nie zrozumcie mnie źle, nie jest to źle napisana pozycja. Została ona wzbogacona sporą ilością czarno-białych zdjęć i ilustracji, które mają nam pomóc zrozumieć omawiane zagadnienia. Myślę, że osoby zainteresowane tematem mogą być tą książką usatysfakcjonowane, mnie niestety ona nudziła. Tylko niektóre fragmenty budziły moje zainteresowanie i niestety było ich niewiele. Przez większość lektury nie mogłam się doczekać jej końca i trudno mi było się skupić na tych naukowych wywodach. Spora część z przeczytanych tu informacji już uciekła mi z głowy, a jedynie nieliczne ciekawostki utkwiły mi w pamięci. Dlatego książkę "Fotografia. Bardzo krótkie wprowadzenie" polecam tylko i wyłącznie osobom zainteresowanym zrozumieniem czym jest fotografia, jak się przez lata rozwijała. Jeżeli szukacie pozycji o robieniu zdjęć, to zdecydowanie źle trafiliście.
Avatar użytkownika - nieznaczkom
nieznaczkom