Opis ksiązki
Kup Teraz

Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-07-30
Kategoria: Fotografia
ISBN: 978-83-246-3859-8
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:kalola
"Uwiecznij swoje osiągnięcia kulinarne!

Gdy otworzysz jakąkolwiek książkę kucharską, natkniesz się na atrakcyjne zdjęcia gotowych posiłków. Z pewnością ich autorzy muszą mieć silną wolę, skoro nie pałaszują fotografowanego przedmiotu, zanim nie skończą sesji. Ale silna wola nie wystarczy, żeby zrobić dobre zdjęcie. Co jeszcze jest potrzebne do osiągnięcia rewelacyjnego efektu?

W tej książce znajdziesz bogate menu najlepszych porad, dzięki którym osiągniesz swój cel. Wybierzesz odpowiedni sprzęt, oświetlenie oraz rekwizyty. Ponadto zapoznasz się z możliwościami programu Adobe Photoshop w zakresie obróbki zdjęć oraz technikami maskowania niedoskonałości przygotowanych posiłków. Ta książka jest idealną pozycją dla Ciebie, niezależnie od tego, czy potrzebujesz zdjęć do swojego bloga kulinarnego, czy też chcesz pochwalić się własnymi osiągnięciami przed znajomymi na Facebooku. Jedno jest pewne - jeśli zastosujesz się do porad z tej książki, Twoje zdjęcia sprawią, że wszystkim przyjaciołom ślinka pocieknie wprost na klawiaturę!

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat fotografowania żywności: Wybierz odpowiedni sprzęt Oświetl odpowiednio fotografowany posiłek Stylizuj przygotowane potrawy Korzystaj z rekwizytów Ulepsz zdjęcia w Photoshopie Pamiętaj o jednej zasadzie - najpierw zdjęcia, potem uczta!"
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kalola plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo dobry podręcznik dla początkującego fotografa. Autorka, w prosty sposób tłumaczy takie pojęcia jak - przysłona, czas naświetlania, oświetlenie , podstawowe narzędzie fotografa (blenda, lampa błyskowa, statyw). Opisuje krok po kroku, jak edytować i poprawiać swoje zdjęcia, jakie triki stosować aby potrawy, które fotografujemy były apetyczne i kusiły obrazem.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów