OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Franek Einstein i pas ewolucyjny

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2016-11-23
Kategoria: Inne
ISBN: 9788328025530
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:elibri

Kolejne przygody małego naukowca i jego dwóch robotów.

W czwartym tomie książki prosto z listy bestsellerów ,,New York Timesa" Franek Einstein, genialny dziecięcy naukowiec i wynalazca, oraz jego przyjaciel Watson, Klank, autokonstrukt o sztucznej inteligencji, i Klink, niemal autokonstrukt o sztucznej prawie-inteligencji, znowu rywalizują z ich kumplem z klasy i odwiecznym wrogiem, Tobiaszem Edisonem. Tym razem Franek wynajduje specjalny pas, który pozwala ewoluować w... inne gatunki.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,dla dzieci,
Moje pierwsze spotkanie z tą serią jest bardzo pozytywne. Co prawda jest tu trochę fikcji, jak pas ewolucji, który pozwala się zamieniać w inne gatunki wraz z tymi z przeszłości i przyszłości w kilka sekund, ale jest tu też sporo realiów. Opisy wyplówek sów, czy inne nazwy zwierząt oraz ich podziały. Taka wiedza naukowa podana w bardzo przyswajalnej wersji, która aż zachęca, by rozwinąć przeczytana wiedzę.
janielka plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-01-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
,,Franek Einstein i pas ewolucyjny" to książka trochę inna niż te, które czytałam wcześniej. Jest to pozycja, która zapewne zainteresuje już bardziej wytrawnego czytelnika. Jest to literatura z gatunku troszkę popularnonaukowej dla najmłodszych czytelników.
Powiem szczerze, że ja spotkałam się pierwszy raz z taką książką, która zawiera w sobie elementy nauki i przygody. Dzięki przygodom Einsteina mamy od niedawna przyjemność śledzić jego fascynujące przygody.
,,Franek Einstein i pas ewolucyjny" to już czwarty tom z serii autorstwa amerykańskiego pisarza Jona Ścieszki.
Franek do bardzo dociekliwy i mądry chłopiec, który uwielbia odkrywać różnego rodzaju tajemnice otaczającego go świata.

Tym razem nasz bohater wymyśla pas, dzięki któremu można ewaluować w inne gatunki. Dzięki niemu nasi bohaterowie poznają inne gatunki oraz przemieszczają się po drzewie ewolucji.
Okazuje się jednak, ze nie należy zbytnio kombinować z naturą. Ingerencja w to co stworzyła natura może być dla nas niebezpieczna.
Książka, ma rozbudowanych kilka wątków, a one jednak bardzo zgrabnie ze sobą powiązane i świetnie dopełniają całość.
Watek główny to odkrycie tajemnicy Parku Stanowego Darwina - i uratowanie ekosystemu. Akcja książki trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, coraz to nowe pomysły bohaterów nie pozwalają nam się od niej oderwać. Bardzo podoba mi się również w jaki sposób przekazywane są informacje naukowe. Rysunki, wykresy, diagramy są bardzo czytelne i w ciekawy sposób pokazują młodym ludziom informacje, które warto zapamiętać. Piękne opisy przyrody - podawanie nazw łacińskich - wzbudzają ciekawość.
Na końcu książki możemy też znaleźć ciekawostki dotyczące gatunków, zapiski Franka, instrukcję wykonania pasa, najciekawsze wynalazki itp.
Serdecznie zachęcam do przeczytania książek o Franku. To bardzo dobra okazja do przeżycia ciekawej przygody oraz do poznania wielu ciekawostek o naszej ewolucji. To również okazja do znalezienie kilku odpowiedzi na nurtujące pytania.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów