Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla samorządu terytorialnego

Starałam się maksymalnie prosto umożliwić wszystkim przyswojenie nowych zasad i funduszy - tu szczególnie funduszy dla samorządów terytorialnych - nowych programów operacyjnych oraz wskazać sposoby poszukiwania dofinansowania dla projektów, a także "oswoić" wszystkich z "nowomową" eurobiurokratów. Sprawdziłam niejednokrotnie, na osobach które szkoliłam, jak rozumieją np. "równość szans"? Otóż ile osób było na szkoleniu - tyle było definicji. A w rozumieniu UE to równość szans kobiet i mężczyzn w dostępie do pracy, wykształcenia, zarobków, polityki. Wyjaśniam to bardzo szczegółowo w rozdziale dotyczącym polityk horyzontalnych. Ci, którzy czytali moje poprzednie książki trafią tu zapewne na powtórzenia. Jest to zabieg konieczny, ponieważ poradniki pisane są dla beneficjentów różnych sektorów, a nie wiem, czy i kto będzie chciał przeczytać wszystko co napisałam o funduszach. Zapewne każdy sięgnie po tę książkę, która interesuje go najbardziej. W każdej kolejnej książce znajduje się coraz więcej aktualizacji, ponieważ proces programowania w Polsce jest jeszcze niedokończony (chociaż pierwsze wytyczne UE dotyczące nowego okresu finansowania ukazały się już w 2005 roku). Cóż, mamy tysiące "ważniejszych" spraw, niż programowanie wydatkowania wielkich pieniędzy.

Informacje dodatkowe o Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla samorządu terytorialnego:

Wydawnictwo: Placet
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 978-83-7488-126-5

Kup książkę Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla samorządu terytorialnego

Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla samorządu terytorialnego - opinie o książce

Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla mieszkańców obszarów wiejskich
Anna Szymańska0
Okładka ksiązki - Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla mieszkańców obszarów wiejskich

Starałam się maksymalnie prosto umożliwić wszystkim przyswojenie nowych zasad i funduszy - tu szczególnie funduszy dla wsi i obszarów wiejskich - nowych...

Wychowanie? Da się zrobić
Anna Szymańska0
Okładka ksiązki - Wychowanie? Da się zrobić

Autorka dzieli się licznymi wskazówkami, które mogą pomóc rodzicom wspierać rozwój dziecka - od jego maleńkości, aż do momentu, w którym osiąga próg...