Furie

Furie…

Mityczne boginie zemsty. Nieubłagane, okrutne, bezlitosne. Przybywają na ziemię z ciemności podziemnego świata. A wtedy nic nie jest w stanie przebłagać ich gniewu…

W Ascension zaczęły się ferie. Pada śnieg, wszystko jest takie piękne i spokojne. No i szykują się odlotowe imprezy. Lecz nie wszyscy cieszą się ze świąt.

Emily właśnie się zakochała, ale wcale nie jest szczęśliwa. Chase, jej kumpel z klasy, też ma swoje problemy – w domu i w szkole. I straszny sekret do ukrycia.

Nagle w Ascension zjawiają się trzy dziewczyny – trzy piękne tajemnicze dziewczyny. Seksowne i niesamowite. Każdy chłopak traci dla nich głowę. Każda dziewczyna chciałaby wyglądać jak one.

Chase i Emily też są nimi zafascynowani, zwłaszcza Chase. Dopóki nie odkryją, kim są trzy nieznajome i po co zjawiły się w Ascension. I co oznacza pozostawiany przez nie kwiat – przepiękny storczyk o płatkach w kolorze krwistej czerwieni…

Informacje dodatkowe o Furie:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-02-24
ISBN: 978-83-241-4062-6

Kup książkę Furie

Furie - opinie o książce

Do książki zabierałam się już po raz 3, z początku nie mogłam się przełamać, jednak, gdy już to zrobiłam książka stała się interesująca. Czerwony storczyk zwiastun zemsty. Zemsty w ucieleśnieniu 3 pięknych kobiet prowadzących do upadku, bólu i śmierci. W pewnym liceum zaczynają dziać się dziwne rzeczy odkąd jedna z uczennic popełnia próbę samobójczą i znajduje się w śpiączce. W ten sam wieczór na drodze pojawiają się po kolei kuzynki Ty Ali i Meg, każda inna i na swój sposób piękna. Od tej pory już nic nie będzie takie samo. Książka trzyma w napięciu zwłaszcza na końcu, autorka doskonale ujęła niepokój postaci przelewając ją na karty książki i w serce czytającego. Z jednej strony książkę mogłabym polecić z drugiej jednak odradzam tym, którzy nie mają w zwyczaju czytania po angielsku i nie chcą zaczynać, jest to pierwsza część trylogii, jednak pozostałe części nie zostały przetłumaczone na nasz język.
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Ta książka jest FANTASTYCZNA!!! Wciągnęła mnie jak odkurzacz i nie wypuściła,dopóki nie przeczytałam ostatniej strony. Gorąco polecam, ale ostrzegam: jeśli zabieracie się za tę książkę, zarezerwujecie sobie całą noc!
Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2013-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w roku 2013,
Choć początkowo wydawała się zwykłym opisem codzienności nastolatków, w której chwilowo zamieszały uczucia skierowane do niewłaściwej osoby a temat mitycznych bogiń odsunięto gdzieś na bok, to z każdą kolejną stroną książka pochłania coraz bardziej. Nie mogłam się oderwać !
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Główną bohaterką jest Emily. Dziewczyna ma wszystko, co jest jej potrzebne, brakuje jej jedynie chłopka. Pech chciał, że zakochała się w Zachu, który był chłopakiem jej najlepszej przyjaciółki. Gdy dziewczyna wyjeżdża na ferie, Emily zaczyna działać. Chase, kolega Emily nie pochodzi z bogatej rodziny, mieszka z matką w przyczepie.Wkrótce poznaję Ty i jej kuzynki. Nagle wszystko zaczyna się komplikować... Do przeczytania zachęciła mnie przepiękna okładka i tajemniczy opis. Liczyłam na wiele, a wyszło średnio, ale po kolei. Podejrzewam, że książka napisana została dla nastolatek, bo język jakim autorka się posługuje jest prosty i "młodzieżowy". Niektóre zwroty mnie odpychały np. "do zaba wkrótce". Bohaterowie nie przypadli mi do gustu, byli strasznie płytcy i nie poznałam ich prawdziwego charakteru. Może autorka napisze coś więcej w kolejnych częściach. Historia nawet ciekawa, szybko się książkę czytało, ale po dalsze części raczej nie sięgnę.
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Furie to, występujące w mitologii, boginie zemsty. Mogą przybierać dowolne formy. Przybywają na ziemię, by zemścić się na ludziach, którzy zrobili coś złego. Mogłoby się wydawać, że tak naprawdę robią wszystko w słusznej sprawie. Nie znają one jednak słowa "przepraszam". Nie rozumieją, że ludzie po jakimś czasie rozumieją swoje błędy i starają się je naprawić. Furie są bezlitosne i okrutne dla ofiary swoich prześladowań...Emily czuje, że się zakochała. Wszystko mogło wydawać się idealne zwłaszcza, że właśnie zaczynają się ferie zimowe. Jednak tak nie jest. Obiektem jej westchnień staje się chłopak jej najlepszej przyjaciółki. Em nie może dłużej hamować swojego uczucia. Gabby - najlepsza przyjaciółka wyjeżdża na ferie z rodzicami, dlatego czas na spotkania z chłopakiem staje się doskonały. Emily wie, że robi źle. W tym samym czasie w Ascension zjawiają się trzy piękne dziewczyny: Ty, Ali oraz Meg. Chase'a najbardziej interesuje Ty, która naprawdę mu się podoba. Wie, że zrobi wszytko by tylko być z nią. Dziewczyny są bardzo tajemnicze, nikt nic o nich nie wie. Zagadką staje się czerwony storczyk, który dziewczyny pozostawiają w różnych miejscach. Kim one są...? Przyzywająca okładka!Treść...jakby jej czegoś zabrakło;porządnego rozwinięcia;mocnych fundamentów;tego czegoś co wstrząśnie światem w posagach.Zrób coś nie tak,zrań kogoś,zaprzyj się siebie,swojego pochodzenia,wódź wzrokiem za chłopakiem przyjaciółki,a zaboli jeśli wpadniesz w ręce erynii...Dorwą Cię i uczynią z twego życia piekło!Podsycą poczucie winy!I nie dadzą możliwości obrony!Nie ma w niej pasji,ognia,jednak jest dużo o wsparciu jakie mogą sobie dawać dwie osoby w beznadziejnym położeniu. Ta książka odkrywa pierwsze zmagania wewnętrzne,walki między tym czego pragnę,a czego nie powinnam nigdy ruszać. Książka jak pierwsze kroki małego dziecka,dużo determinacji i ekscytacji ale umiejętnością jeszcze raczkują.Nie jest boska,ale o to naprawdę teraz trudno.Piękne do bólu!Ale to za mało żeby uwieść! Furie Autor: Elizabeth Miles tytuł oryginału: Fury seria/cykl wydawniczy: Furie tom 1 wydawnictwo: Amber data wydania: 19 lutego 2012
Avatar użytkownika - anita0201
anita0201