Gabinet osobliwości

Tom 3 cyklu Pendergast

W starym tunelu pod Nowym Jorkiem zostają odkryte szczątki ponad trzydziestu okaleczonych ciał. Kiedy do akcji wkracza charyzmatyczny i ekscentryczny agent FBI - Pendergast, w mieście dochodzi do kolejnej fali morderstw. Ale sprawca wcześniejszej zbrodni powinien już dawno nie żyć. Tamta masakra wydarzyła się bowiem ponad sto lat temu.

Kto jest odpowiedzialny za nowe zabójstwa? To pytanie do Pendergasta i jego przyjaciół.

Informacje dodatkowe o Gabinet osobliwości:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-09-21
Tytuł oryginału: The Cabinet of Curiosities
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Gabinet osobliwości

Gabinet osobliwości - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015 - 52 książki,
Okrutna zbrodnia sprzed 130 lat tajemniczo połączona ze współczesnym seryjnym zabójcą. Historia doprawiona sztuczkami iluzjonisty, a do tego dwa całkowicie mi obce zwroty: "urękawiczniona dłoń" , "rozwierchutane schody" albo jakoś tak. Jako horror spełniła swoje zadanie, bo śniły mi się koszmary...
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-12-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Mam, Preston - Child,
Kolejna rewelacyjna książka z cyklu autorstwa dwóch pisarzy. Agent Pendergast jest kreacją doskonałą, niezwykle tajemniczą, a przy tym trzymającą w napięciu. Polecam!
Avatar użytkownika - Serena1975
Serena1975
Przeczytane:2013-03-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Doskonała kontynuacja Reliktu i Relikwiarza. Niezapomniane wrażenia i emocje związane z ekscentrycznym agentem Pendergastem.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2023-05-29, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Jedna z może 10 książek, które przecztałem w formie e-booka, a teraz wróciłem już w formie papierowej. Pendergast wraca do Nowego Jorku i okazuje się być jeszcze ciekawszym człowiekiem niż w pierwszych dwóch tomach. Znów jest mrocznie, fantastycznie i krwawo. Znów bohaterowie są bardzo mocno określeni - głupia władza (policja i burmistrz) i błyskotliwi, choć nie ustrzegający się błędów towarzysze agenta FBI.

Nie jest to literatura wysokich lotów, ale odprężająca, sprawnie się ją czyta, a wyobraźni autorów chyba nic nie ogranicza.

Avatar użytkownika - Wiesia_Sz
Przeczytane:2013-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Terminalny mróz
Lincoln Child0
Okładka ksiązki - Terminalny mróz

Alaska, strefa chroniona, niedostępne lodowe pustkowie za kręgiem polarnym. Do nieczynnej od lat bazy wojskowej Fear przybywa grupa naukowców, sponsorowanych...

Głębia
Lincoln Child0
Okładka ksiązki - Głębia

W czasie rutynowego odwiertu pracownicy położonej nieopodal Grenlandii platformy wiertniczej rejestrują niezwykły sygnał pochodzący spod ziemskiej skorupy...