Gabriel i Fantazja

Data wydania: 2010-07-01
ISBN: b.d.
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - Gabriel i Fantazja
Od kiedy dwudziestoletnia Fantazja zaprzyjaźniła się z uzależnionym od heroiny chłopakiem, jej uporządkowany świat stanął na głowie. Plany ślubu też poszły w odstawkę. Tajemniczy Gabriel coraz bardziej ją fascynuje. Aby mu pomóc, dostaje się do nielegalnego, dekadenckiego klubu "Utopia".

Magiczna opowieść, w której świeżość młodzieńczego entuzjazmu współgra z dojrzałością spostrzeżeń na ten niełatwy, niełaskawy dla nas świat. Dar operowania słowem i niezwykle plastyczny opis sytuacji i postaci sprawia, że niemal wchodzimy do środka tej opowieści i płyniemy z jej nurtem, niemalże dotykając bohaterów, i czując ich zapach. Obiecujący debiut, taki powiew wiosennego wiatru, który gdyby mógł, zostawiłby na szybach okien zieloną linię nadziei.

Monika Sawicka, pisarka
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Heroinowy romansHeroina, czyli diacetylomorfina lub diamorfina, to silny półsyntetyczny opioid, który powoduje euforię i błogą apatię. U stosujących ją, prowadzi osób do rozwinięcia się uzależnienia psychicznego i fizycznego. Może być stosowana dożylnie, do nosa w postaci tabaczki bądź palona…W tę złudną narkotykową pułapkę szczęścia i nieustannej aktywności wpadł Gabriel, bohater książki „Gabriel i Fantazja” Sylwii Waszewskiej. Niech nikogo nie zwiedzie ten ckliwy tytuł, książce bowie

Okładka - Gabriel i Fantazja Zielarka z Bukowej Góry
Kazimierz Kiljan