Opis ksiązki
Kup Teraz

Galileusz. Obserwacje eksperymenty i wynalazki

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2009-10-29
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7167-6-826
Liczba stron: 12
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Galileusz. Obserwacje eksperymenty i wynalazki
Czterysta lat temu Galileo Galilei, znany światy jako Galileusz, zwrócił swą lunetę ku niebu i dokonał odkryć, które podważyły tradycyjne poglądy na temat Wszechświata. W rezultacie wielka inkwizycja oskarżyła go o herezję. Galileusz był nie tylko astronomem, lecz także matematykiem, filozofem, eksperymentatorem oraz natchnionym wynalazcą. Choć jego przekonania częstokroć napotykały na opór, wzbudzały kontrowersje i żarliwe polemiki, lubił dzielić się swoimi obserwacjami i opublikował szereg prac, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem po dzień dzisiejszy.

Książka ta, wzorowana na zapiskach samego Galileusza i opracowana na podstawie jego prac, zawiera cytaty zaczerpnięte z dzieł uczonego oraz trójwymiarowe modele ilustrujące zasady działania wynalazków. To opowieść o prawdziwym geniuszu, przenikliwym obserwatorze i człowieku wielkiej odwagi w pełni oddająca charakter i doniosłość jego dokonań.
Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

Wynalazki twórcy podstaw nowożytnej fizyki, Galileusza, od pokoleń budzą zachwyt i uznanie zarówno naukowców, jak i amatorów. Zrozumienie istoty działania zaprojektowanych przez badacza sprzętów wymaga znajomości podstawowych praw fizyki, co często nastręcza wielu problemów. Aby w pełni zrozumieć pracę oraz rozkoszować się osiągnięciami tego renesansowego matematyka, fizyka i filozofa, nakładem wydawnictwa Debit wydana została przepiękna publikacja „Galileusz. Obserwacje, eksperymenty i wynalazki”

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów