Garbus. Długa, niezwykła podróż małego Volkswagena

Niejedna hollywoodzka gwiazda mogłaby pozazdrościć mu spektakularnej biografii.Przyszedł na świat w hitlerowskich Niemczech. Jego ojcem był geniusz motoryzacji, Ferdynand Porsche, a ojcem chrzestnym sam Führer. W światowej karierze przeszkodziła mu wojna. Triumfalny powrót w latach 60. zawdzięcza nowojorskim Mad Menom, którzy dzięki genialnemu chwytowi reklamowemu zapewnili mu nieśmiertelność. Swoje trzydzieste pierwsze urodziny obchodził pośród dzieci kwiatów na festiwalu Woodstock.

Mały Volkswagen Garbus zawsze był czymś więcej niż tylko samochodem. Jego fenomen w niezwykły sposób wpisał się w burzliwą historię minionego stulecia. Nim zyskał status legendy, przebył długą drogę pełną zaskakujących paradoksów.

„Garbus” to błyskotliwie opowiedziana historia ludzi, których wyobraźnia wyprzedziła epokę i przesądziła o sukcesie niepozornego, ale do dzisiaj kultowego samochodu.

To oni udowodnili, że małe rzeczywiście jest piękne.

Informacje dodatkowe o Garbus. Długa, niezwykła podróż małego Volkswagena:

Kup książkę Garbus. Długa, niezwykła podróż małego Volkswagena

Garbus. Długa, niezwykła podróż małego Volkswagena - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-24, 52 książki 2013, Mam,
Z lekkim zdziwieniem przyjąłem powstanie biografii samochodu. Jak się okazało nie był to zwykły samochód, bowiem Garbus naprawdę zaskakuje swoją historią, a dzięki książce Andrei Hiott można się o tym przekonać. Pierwszy model Volkswagena był świadkiem największych światowych przemian gospodarczych, politycznych, ekonomicznych, kulturowych, społecznych i medialnych ubiegłego wieku. Mało tego w jego powstanie, produkcję, dystrybucję oraz promocję zaangażowały się nieprzeciętnie kreatywne jednostki, spośród których w pierwszej kolejności należy wymienić ojca Garbusa - Ferdynanda Porschego. ,,Garbus" to książka napisana z pasją, co czuje się i dzięki czemu czyta się tę książkę z prawdziwą przyjemnością.
Opis z pewnością zachęca do przeczytania, może się skuszę.