Okładka książki - Gastrofaza. Przygody w układzie pokarmowym

Gastrofaza. Przygody w układzie pokarmowym

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-04-03
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-240-2523-7
Liczba stron: 356
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.25 (4 głosów)

Bez względu na to jak smaczną potrawą się delektujecie, jedzenie zawsze rozpoczyna swoją wędrówkę od jednego końca przewodu pokarmowego, by po jakimś czasie zakończyć ją w drugim. Co się dzieje w trakcie? Chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się zapytać? Mary Roach postanowiła to sprawdzić. Przepytała naukowców i lekarzy, za pomocą maleńkiego cyfrowego aparatu podejrzała życie stu trylionów lokatorów naszych wnętrzności i dokładnie przestudiowała bristolską skalę uformowania stolca. Nawet przeszczep bakterii kałowych nie zdołał jej obrzydzić!

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam, Moje ebooki,
Rzecz charakterystyczna dla Mary Roach - pełna ironii, zabawna podróż po układzie pokarmowym. Masa ciekawostek, sporo wiedzy, podanej w naprawdę interesujący sposób. Lekka, łatwa i przyjemna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 5, Przeczytałem,
Autorka wybrała narrację pierwszoosobową, reporterską, trochę felietonistyczną, wprowadziła sporą dawką naprawdę trafionego (i jakże potrzebnego) humoru i napisała dzieło, które mimo niecodziennego tematu wciąga niemiłosiernie. I jak miło jest dowiedzieć się tak wielu nowych rzeczy. Dlaczego pyton jest w stanie połknąć szklaną butelkę? Jak to się dzieje, że chomiki są nałogowymi słodyczomaniakami? Co decyduje o naszych preferencjach żywieniowych? Dlaczego nie jemy oczu i innych obrzydliwych ozorów? Co dzieje się z papką jedzeniową, która trafia do naszego układu pokarmowego? Kopalnia wiedzy i ciekawostek, o których wcześniej nie miałam bladego pojęcia. Polecam czytać przypisy, są często bardzo zabawne i ciekawostki dotyczą innych dziedzin życia ;) „Gastrofazę” bez wahania polecam wszystkim czytelnikom, a najbardziej tym ciekawym!
Link do opinii
Inne książki autora
Duch.Nauka na tropie życia pozagrobowego
Mary Roach 0
Okładka ksiązki - Duch.Nauka na tropie życia pozagrobowego

Czy istnieje życie po śmierci? A jeśli tak, to czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Mary Roach postanowiła w tej sprawie zasięgnąć opinii naukowców...

Gastrofaza. Przygody w układzie pokarmowym
Mary Roach0
Okładka ksiązki - Gastrofaza. Przygody w układzie pokarmowym

Bez względu na to jak smaczną potrawą się delektujecie, jedzenie zawsze rozpoczyna swoją wędrówkę od jednego końca przewodu pokarmowego, by po jakimś czasie...

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy