Gdy przejdziesz przez próg

Co byś zrobiła, gdyby inna kobieta próbowała rozbić twoje małżeństwo? A jeśli okazałoby się, że to twoja najlepsza przyjaciółka?

Natty i Sean Wainwright są szczęśliwym małżeństwem. Jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Nic więc dziwnego, że gdy ich młodsza córka trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francji, Natty bez wahania zostawia męża ze swoją serdeczną przyjaciółką i jedzie opiekować się chorym dzieckiem.

Po powrocie odkrywa, że Eve stanowczo zbyt dobrze wpasowała się w jej życie. Rozkochała w sobie Seana. Jemu jest bardzo przykro, lecz małżeństwo się skończyło.

Przez wzgląd na dzieci Natty robi dobrą minę do złej gry i zaczyna urządzać sobie życie na nowo. Nie przychodzi jej to jednak łatwo, bo prawdziwe problemy z najlepszą przyjaciółką dopiero się zaczną...

Czy rzeczywiście tylko winny się broni? Czy prawdziwe zaufanie może mieć granice? Jak dobrze znasz swoich przyjaciół?

Dawno nie czytałam tak hipnotyzującej powieści.

Tess Gerritsen

Czyta się z zapartym tchem.

,,Daily Mail"

Piekielnie wciągająca.

,,Guardian"

Można się rozkoszować każdą stroną, prawdopodobnie będzie to książka roku.

Elizabeth Haynes

Książka porywająca, szybkie tempo akcji, treść przerażająco realna. Czytałam do trzeciej nad ranem, a nie pamiętam, kiedy mi się to zdarzyło poprzednio. Jeśli jest na świecie sprawiedliwość, powinna to być powieść numer jeden. Rozgłaszam wszem wobec, że trzeba ją przeczytać koniecznie.

Lesley Pearse

Paula Daly mieszka w Kumbrii ze swoim mężem, trójką dzieci i chartem o imieniu Skippy. Pracowała jako fizjoterapeutka i mieszkała przez jakiś czas we Francji, ale wróciła do Anglii stęskniona za tamtejszym tempem życia. W 2013 roku w serii Kobieca strona thrillera ukazała się jej pierwsza powieść ,,Co z ciebie za matka?".

Informacje dodatkowe o Gdy przejdziesz przez próg:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-08-07

Kup książkę Gdy przejdziesz przez próg

Gdy przejdziesz przez próg - opinie o książce

Avatar użytkownika - inspired7
inspired7
Przeczytane:2017-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
"Gdy przejdziesz przez próg" jakichkolwiek granic, nic już nie będzie tak jak dawniej. Na pozór szczęśliwa rodzina - żona, mąż, dwie córeczki, dobrze prosperujący hotel, satysfakcja finansowa. Czy rzeczywiście stanowili solidny fundament skoro jedna okazja powoduje, że wszystko zaczyna się burzyć jak domek z kart? Z czyjej winy? Świat, który został przedstawiony przez autorkę jest wyjątkowo okrutny. Nie ma niczego, czego można być pewnym - kochający mąż, który zdradza, przyjaciółka od studenckich czasów, która staje się jego kochanką. Główna bohaterka - Natty nie wie, czego może się spodziewać. Boi się o los swoich dzieci, gdy zostaje zamknięta w więzieniu. Postanawia zacząć własne śledztwo w sprawie kochanki swojego męża. Czy ona też zapomni o jakichkolwiek skrupułach? Czy w obliczu zagrożenia stanie się napastnikiem? Książka, którą czyta się jednym tchem. Ciekawa fabuła, chociaż kilka elementów przewidywalnych lub w mojej ocenie naciąganych. Zakończenie nie do przewidzenia i dające do myślenia.
Avatar użytkownika - joaneska25
joaneska25
Przeczytane:2017-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Super książka o życiowej prawdzie
Avatar użytkownika - nati_groszek
nati_groszek
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka ta porusza chyba najważniejsze życiowe kwestie - przyjaźń, miłość, zaufanie lub jego brak... Natty i Sean wydają się być szczęśliwym, zgodnym małżeństwem. Wychowują dwie dorastające córki. Prowadzą własny biznes - hotel. Pochłania to większość ich czasu. Z pozoru wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku. Oczywiście od ślubu minęło już trochę czasu, więc ogień w ich związku nieco przygasł, ale wydają się być dobraną, silną parą. Jedna z córek, podczas wycieczki szkolnej do Francji trafia do szpitala. Natty jedzie do niej, by móc się nią zaopiekować. Za jakiś czas ma do niej dołączyć Sean. Akurat w tym czasie w odwiedziny wpada Eve - najlepsza przyjaciółka Natty, jeszcze z czasów szkolnych. Natty ufa jej bezgranicznie. Pociesza ją po właśnie zakończonym związku. Z dobroci serca Eve postanawia zostać jeszcze kilka dni i pomóc Seanowi w opiece nad drugą córką pod nieobecność Natty... Bardzo szybko okazuje się, że sprytna i wyrachowana Eve tylko czekała na okazję, by odbić przyjaciółce męża. Hm... no coż - chyba jednak słowo "przyjaźń" nie najlepiej tu pasuje... No bo jak można zrobić coś takiego osobie, którą uważa się za przyjaciółkę? Natty początkowo obwinia o to męża. Nie dopuszcza do siebie myśli, że to Eve mogła zainicjować romans... Wkróce jednak okazuje się, że Natty tak naprawdę wcale nie zna kobiety, którą uważała przez wiele lat za swą bratnią duszę. Eve ukrywa wiele mrocznych tajemnic. Czy jest zdolna skrzywdzić Natty i jej córki? Czy naprawdę kocha Seana? Czy Natty uda się ją zdemaskować? Po czyjej stronie stanie Sean - żony, której ufał przez wiele lat, czy kochanki, która okręciła go sobie wokół palca przez kilka dni....? Z dotychczas przeczytanych książek z serii "Kobieca strona thrillera" tę uważam za najsłabszą, ale mimo wszystko jest dobra. Nawet bardzo. Dlatego oceniam na piątkę. Po prostu jej tematyka jakoś nie za bardzo mi pasowała i wręcz troszkę mnie przygnębiła. Dała wiele do myślenia. Czy faceci naprawdę są tak głupi i bezmyślni? Łatwowierni? Zdolni porzucić rodzinę dla pierwszej lepszej manipulatorki? Kobiety modliszki?
Avatar użytkownika - malczes88
malczes88
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Natty i Sean są zgodnym, dobranym małżeństwem z dwójką dzieci. Mieszkają w niewielkiej miejscowości, gdzie prowadzą swój hotel. Praca pochłania praktycznie cały czas Natty, która trzyma wszystko twarda ręką. To ona dba, by wszystko funkcjonowało tak, jak trzeba i by goście chętnie do nich wracali. Efektem tego jest wieczne zmęczenie, brak czasu na relaks i czas poświęcony rodzinie. I chociaż oboje bardzo się kochają, ich życie intymne nie układa się tak, jak powinno. Pewnego dnia do ich domu przyjeżdża z wizytą najlepsza przyjaciółka Natty, Eve. Kobieta właśnie rozstała się z mężem i szuka schronienia w cieple rodzinnej atmosfery. Eve to jedyna prawdziwa przyjaciółka Natty, znają się ze studiów i mówią sobie o wszystkim. Natty ufa jej bezgranicznie, powierzyłaby jej swoje życie. Jak się okazuje bardzo szybko będzie musiała powierzyć jej opiekę nad swoją rodziną. Młodsza córka małżeństwa, przebywająca na wycieczce we Francji, trafia do szpitala w stanie krytycznym. Natty rzuca wszystko i leci, by być przy córce. Czuje wyrzuty sumienia, że zostawia Eve cały dom na głowie, nie podejrzewa nawet, do czego zdolna jest jej przyjaciółka. Wystarczyło kilka dni, by poukładany świat Natty się zawalił. Kiedy wraca wraz z córką do domu, nie ma już męża. W krótkim czasie traci dom i pracę, a zyskuje opinię szalonej mścicielki. Jak to się stało, że ludzie, którym ufała bezgranicznie tak ją zdradzili? Natty nie poddała się łatwo. Po początkowym szoku i rozpaczy, zaczyna węszyć w życiu Eve i odkrywa rzeczy, o których się jej nie śniło. Zdaje sobie także sprawę, że życie, jakie do tej pory prowadziła, nie było idealne, że starając się być perfekcyjna w roli pani domu, matki i właścicielki hotelu, zatraciła radość życia i zaniedbała swoje stosunki z mężem. Książkę pani Daly czyta się bardzo szybko, napisana jest bowiem lekkim stylem i nieskomplikowanym językiem. Autorka stopniowo zwiększa napięcie, akcja się rozwija i wraz z Natty próbujemy odzyskać wszystko, co straciła. Nie jestem usatysfakcjonowana. Po pierwsze, niektóre wydarzenia uważam za zbyt mało prawdopodobne. Kochający mąż, ostoja rodziny, który nigdy nie pomyślał nawet o zdradzie, nagle, w jeden wieczór daje się porwać namiętności i nie dość tego, zakochuje się bez pamięci. Jego żona zajmuje się dzieckiem, które być może właśnie umiera a on oddaje się seksualnym ekscesom. Ja wiem, że takie rzeczy się zdarzają, ale Sean został przedstawiony w taki sposób, że cała późniejsza sytuacja wydaje się niewiarygodna. Po drugie przyjaciółka. Jak można się z kimś przyjaźnić, mieć do kogoś pełne zaufanie, powierzać swoje najskrytsze myśli i jednocześnie nie wiedzieć o tej osobie kompletnie nic? Nie znać jej rodziców, męża, nie być u niej w domu, nie wiedzieć, gdzie pracuje. Dla mnie nierealne. "Gdy przejdziesz przez próg" to taki lekki thriller psychologiczny, który nie usatysfakcjonuje zagorzałych fanów gatunku. To książka dla tych, którzy lubią lekkie historie podszyte dreszczykiem niepokoju oraz dla osób, które rzadko sięgają po tego typu książki.
Avatar użytkownika - AnnaP
AnnaP
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Był taki moment, kiedy uległam niesamowicie zabiegom marketingowym wydawcy i mało brakowało, a kupiłabym wszystkie książki z serii Kobieca Strona Thrillera. Choć tytuły i okładki kuszą, a tematy wydają się ciekawe, coś tu jednak nie jest do końca tak, jak powinno. W zamyśle twórców - tak mi się przynajmniej wydaje - seria miała być skierowana do tych czytelniczek, które odczuwają znużenie klasycznymi powieściami obyczajowymi. Pod wspólną nazwą zebrano kilka historii rodzinnych z lekkim dreszczykiem. Natty i Sean wiodą spokojne życie w niemal idyllicznej scenerii angielskiej Krainy Jezior. Mają dwie wspaniałe córki, prowadzą hotel i mieszkają w bajecznej posiadłości z widokiem na jezioro Windermere. Kiedy czternastoletnia Felicity trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francij, jej matka rzuca wszystko i leci do córki. W domu zostawia męża i starszą córkę pod opieką swojej najserdeczniejszej przyjaciółki jeszcze z czasów akademickich. To początek końca sielanki; Eve zastępuje Natty w każdej sferze życia rodzinnego Wainwrightów, a główna bohaterka nie jest w stanie przemówić omamionemu mężowi do rozsądku. Wtedy właśnie rusza nieprawdopodobna lawina dziwnych wydarzeń, które prowadzą do makabrycznych odkryć. Okazuje się, że Eve.. Tu muszę przerwać, bo dalej nie wypada mi opowiadać, choć bardzo chętnie bym zdradziła, co działo się dalej. Na koniec autorka serwuje czytelnikowi mocne zakończenie, którego nawet ja się nie spodziewałam. Mimo to czuję pewien niedosyt. Mam wrażenie, że razem z końcem opowieści urywa się ona w dziwny sposób, nie wszystkie wątki zostają odpowiednio zamknięte. Autorce częściowo udało się zbudować napięcie, które skłaniało mnie do niemal automatycznego przewracania kartek w książce. Co jeszcze wymyśliła Paula Daly, aby sprawić, że będę kręciła głową z niedowierzaniem? Czy aż tyle może się naraz dziać w życiu jednego człowieka? A może pomyliłam "bajki" i wpadł mi w ręce scenariusz jakiegoś tasiemca? "Gdy przejdziesz przez próg" kryje w sobie wartką akcję napędzaną serią pechowych zdarzeń. Tu mroczne tajemnice tkwią we wszystkich zakamarkach opowieści. Nie ma postaci, która nie skrywałaby czegoś przed resztą świata. Choć ani Sean ani Natty nie są z kryształu, to jednak prym w kłamaniu i udawaniu kogoś innego wiedzie Eve. Koszmarna przyjaciółka, w najtrudniejszym dla Wainwrightów momencie, wykorzystuje skomplikowaną sytuację i rozbija szczęśliwą rodzinę. Historia opisana przez Daly nie jest daleka od rzeczywistości. Niejedna przyjaciółka rozbiła z pozoru udane małżeństwo. Niejedna kobieta skrywała wstydliwą przeszłość. A mimo to mam wrażenie, że trochę tego złego za dużo, jak na jedną opowieść. Choć wątek obyczajowy wydaje się najmocniej zarysowany, to tych przyprawiających o gęsią skórkę elementów jest sporo. Nie są one jednak na tyle wyraziste i mocne, aby tą książkę można było uznać za dobry thriller. Wiele czytelniczek narzekało na jakość książek z serii Kobieca Strona Thrillera i ja również mam sporo zastrzeżeń do tej pozycji. Całość wydaje się trochę naciągana i nie powaliła mnie tak, jak miałam na to nadzieję. Chyba nie skuszę się na kolejne, choć nie przeczę, że lektura "Gdy przejdziesz przez próg" była ciekawym doświadczeniem. Recenzja z: www.book-loaf.blogspot.com
Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014 (52 książki), Mam,
Ostatnio częściej sięgam po książki z elementami związanymi z ludzką psychiką i z wątkami obyczajowymi. Tak było chociażby w przypadku ,,Autorki" i ,,Kolacji", o których mogliście czytać ostatnio. Jak się okazuje dzisiaj wcale nie jest inaczej, bowiem chcę Wam napisać nieco o powieści ,,Gdy przejdziesz przez próg" autorstwa P. Daly. Otóż (bo nie zaczyna się zdania od a więc;p) Natty i Sean Wainwright tworzą szczęśliwe małżeństwo, na którym jednak pojawiły się niewielkie rysy. Jednakże mimo to, jedno skoczyłoby za drugim w ogień. Zatem kiedy ich młodsza córka trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francji, Natty bez wahania zostawia męża ze swoją najlepszą przyjaciółką i jedzie się zająć chorym dzieckiem. Jednak po powrocie Sean oświadcza żonie, że zakochał się w Eve (przyjaciółce żony), co nastąpiło w przeciągu tygodnia. To dopiero początek problemów, które tak naprawdę dopiero się zaczną... Muszę przyznać, że Paula Daly nie pozwoliła nam się nudzić, bo co rusz zaskakiwała nas nieoczekiwanymi zwrotami wydarzeń i podsuwała nam kolejne zaskakujące informacje o bohaterach. W pewnym momencie powyższą powieść zaczyna się czytać z zapartym tchem i z zaskoczeniem odkrywa się, że to już koniec. Nie da się ukryć, że fabuła oraz poszczególni bohaterowie wzbudzają emocje. Mamy tu Eve, która okazuje się nie tą osobą, za którą ją uważano; Natty, która pracę i dzieci przedkłada nad potrzeby i uwagę poświęconą mężowi oraz Seana, który jak napalony nastolatek leci za kobietą, która potrafi go omotać zaledwie kilkoma czułymi gestami i zaspokojeniem jego potrzeb seksualnych. To właśnie wokół tej trójki wszystko się kręci. Jeżeli chodzi o mnie najbardziej irytowała mnie Natty i Sean. Bo przecież jak można zapomnieć o mężu i traktować go jak zbędny mebel zakładając, że raz zdobyty mężczyzna jest zdobyty na zawsze? Jak Sean mógł dać się omotać w tak jak napalony nastolatek, który zamiast mózgiem myśli przyrodzeniem myląc miłość z pożądaniem? Jeżeli chodzi o Eve, to ją jakoś potrafiłam ogarnąć, bo przecież zawsze znajdzie się kobieta, która jest w stanie pocieszyć zaniedbanego męża czy partnera... Wydarzenia związane z tym, że Sean związał się z inną kobietą mają zaskakujący przebieg i zmuszają nas do refleksji nie tylko nad własnym związkiem oraz tym na czym powinniśmy być skupieni, ale też nad tym jak dobrze znamy własnych bliskich. Przecież kiedy poznajemy kogoś nie sprawdzamy jego dowodu osobistego i jego przeszłości, tylko raczej jesteśmy w stanie uwierzyć w jego wersję dotychczasowego życia, którą nam przedstawia. Do tego ,,Gdy przejdziesz przez próg" gwarantuje nam dawkę napięcia, dobrej zabawy i poczucia dobrze spędzonego czasu. Czego chcieć więcej?
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-09-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Dobra książka. Intryga jaką poddana jest główna bohaterka jest bardzo wciągająca. Natty i Sean to idealne małżeństwo. Maja dwie wspaniałe córki. Pewnego razu odwiedza ich przyjaciółka ze studiów Eva - psycholog z wykształcenia. Podczas podróży Natty do córki Felicity będącej w szpitalu we Francji (dostała ataku wyrostka robaczkowego) kochana przyjaciółeczka postanawia odbić jej męża. Sean zauroczony tym, co Eva jest w stanie wyprawiać w łóżku zakochuje się w niej. Po powrocie z córką z Francji Natty dowiaduje się, że mąż od niej odchodzi. Natty przeczuwa, że coś jest nie tak. Węszy intrygę. Wiedziona przeczuciem postanawia rozwikłać sprawę i nie dopuścić do rozpadu ich małżeństwa. Tajemnice przeszłości wychodzą na jaw. Teraźniejszość też nie pisze się różowo. Eva jest osobą umiejącą doskonale manipulować ludźmi. Przecież kończyła psychologię :). Niestety upór Natty, intryga i przeciwności losu ukazane w książce powodują, że losy głównej bohaterki są bardzo wciągające i przejmujące. Warto przeczytać !. Polecam !!!
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Książka napisana jest prostym, konkretnym, zrozumiałym językiem. Trzyma w napięciu od początku do końca. Akcja obfituje w niespodziewane zwroty i szybkie tempo, dzięki czemu naprawdę nie można się nudzić. Ogromnym atutem jest także nietypowa galeria oryginalnych, krwistych bohaterów. Jednak w pamięci najdłużej pozostaje niezwykle sugestywne zakończenie, które urywa się w najbardziej elektryzującym momencie. Prawdopodobnie ukaże się kontynuacja, gdyż kilka wątków pozostało niewyjaśnionych. Podsumowując. Dostałam do ręki "piekielnie wciągający", pełen niespodzianek dreszczowiec, który zawiera kłamstwa, tajemnice, rodzinne sekrety, zdrady, zemstę, niebezpieczeństwo, śmierć etc. Ponadto zmusza do rozważań moralnych nad problemem dobra i zła ludzkiej natury jak również zadaje bardzo ważne pytanie: Co byś zrobił, gdyby twój najlepszy przyjaciel ukradł twoje życie? Zobaczcie więc, jak dwie kobiety niczym lwice walczą o swoje i która z nich odniesie zwycięstwo? A może w tej nietypowej rozgrywce nie ma szans na wygraną? Gorąco zachęcam do przeczytania!
Avatar użytkownika - bijtje
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, ebook, Mam,
Mój największy błąd
Paula Daly0
Okładka ksiązki - Mój największy błąd

Do czego jest gotowa posunąć się zdesperowana kobieta? Roz jest samotną matką, fizjoterapeutką, siostrą, przyjaciółką. I właśnie znalazła się w naprawdę...

Co z ciebie za matka?
Paula Daly0
Okładka ksiązki - Co z ciebie za matka?

Przejmujący i złowieszczy thriller dla czytelników, którym podobała się ,,Zaginiona dziewczyna". Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika...