Opis ksiązki
Kup Teraz

Gdyby on tu był

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Wołoszański
Data wydania: 2012-05-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788362770182
Liczba stron: 284
Dodał/a książkę:Czytam
Recenzja - Gdyby on tu był
„Gdyby on tu był” - zabójcza tajemnica w kryminale Igi Karst

„Gdyby on tu był”, czyli nowa powieść Igi Karst, to realna, pełna napięcia historia, w której samotna kobieta staje się główną bohaterką przerażającej intrygi. A prawda jest złudna do ostatniej strony książki…

Teresa ma ustabilizowane życie i zaplanowaną przyszłość. Aż do chwili, kiedy dostaje wiadomość z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie... Kobieta sądzi, że taki list mógłby napisać tylko jeden człowiek na świecie. Mógłby… gdyby żył. Ktoś prowokuje ją do tego, by zmierzyła się z przeszłością. A ona, krok po kroku, wikła się śmiertelnie niebezpieczną rozgrywkę… Nagle przyjaciele staja się wrogami, a fakty – iluzją.

Tymczasem Wiktor Rynkowski, znudzony pracą komisarz wrocławskiego wydziału kryminalnego policji, tuż przed przejściem na emeryturę, rozpoczyna śledztwo w sprawie dwóch morderstw. W swojej karierze widział już chyba każdy rodzaj trupa, jaki można sobie wyobrazić. Z tego powodu informacja o dwóch nowych nieboszczykach w mieście, nie robi na nim żadnego wrażenia. Wręcz odwrotnie – w pewnej chwili jest nawet zły, że ma przez nich więcej roboty… Wydaje się, że ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego… Albo ktoś chce, żeby komisarz tak właśnie myślał.

Nowoczesny thriller i klasyczny kryminał

„Gdyby on tu był” to doskonale zarysowane postaci, piętrzące się tajemnice oraz popis mistrzowsko skonstruowanej akcji. Historia, w której przeszłość zjawia się w teraźniejszości, zbrodnia miesza się z polityką, a bohaterowie wciąż pojawiają się na nowo, odkrywając swoje prawdziwe oblicze. Karst potrafi zainteresować czytelnika od pierwszego zdania, podsycać ciekawość i zwodzić niemalże do ostatniej strony książki. A potem zaskoczyć jeszcze raz. W fabule splatają się dwa niezależne wątki, dzięki czemu autorce udało się w jednej okładce scalić klasyczny kryminał i nowoczesną sensację. W połączeniu z przejrzystym stylem daje to powieść intrygującą i nieszablonową.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2012-06-25, Na półkach: Przeczytałem,

Przeszłość nie daje o sobie zapomniećWspółczesny Wrocław, współcześni ludzie, współczesne związki. Trzydziestodwuletnia Teresa Miller mieszka w skromnym mieszkaniu ze swoim narzeczonym, Damianem Groyewskim. Ona jest programistką z licencjatem, pracującą na swoim jako twórca stron WWW dla firm. On zdolnym adwokatem w kancelarii ojca, aktualnie broniącym ludzi z gangu „Zebry”. Mają plany, nie mają pieniędzy, kochają się, ale bez jakiejś nastoletniej zaślepiającej n

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Gdyby on tu był Prowokator
Arkadiusz Niemirski, Igor Zenon Kuźmiak
Okładka - Gdyby on tu był Afgańska pułapka
Thomas W. Young
Okładka - Gdyby on tu był W tajnych służbach prezydenta
Ronald Kessler
Okładka - Gdyby on tu był Wojna Miłość Zdrada
Bogusław Wołoszański
Okładka - Gdyby on tu był Świat według dziada
Henryk Niewiadomski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów