Opis ksiązki
Kup Teraz

Gdzie diabeł nie może... dziewczyńska podróż dookoła świata

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2012-11-13
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7229-314-5
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:czytam

Wyruszając z domu, miałyśmy cztery wizy w paszporcie, plecaki przeładowane niepotrzebnymi rzeczami i… strach w oczach. Po miesiącu, gdy opuszczałyśmy Mongolię, po strachu nie było śladu, duża część zbędnego bagażu została wyrzucona lub odesłana do domu, a nam wydawało się, że oto zdobywamy świat i nikt już nam nie stanie na drodze. Stanęły Chiny i ich miliard trzysta milionów mieszkańców, ale potem było już tylko łatwiej…

Z góry zakładałyśmy, że podróż ta będzie typowym gap year (roczną przerwą w życiu zawodowym, przeznaczaną zazwyczaj na podróże lub pracę w wolontariacie). Nie wyjeżdżamy z Polski na stałe ani nie zamierzamy włóczyć się latami. Zostawimy wszystko i wyruszymy w nieznane, ale bez poczucia ucieczki, tylko ze świadomością, że po roku wrócimy, bogatsze o nowe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.

Termin rozpoczęcia wyprawy determinowała między innymi pogoda. Azjatyckie monsuny, zima w Patagonii, pora deszczowa w Peru, syberyjskie mrozy – wszystko to miało wpływ na ostateczną decyzję, by pod koniec sierpnia wyruszyć pociągiem do Moskwy. O dalszej części trasy, mniej więcej do Pekinu, miałyśmy mgliste pojęcie. Plan na kolejną część podróży był taki, żeby… nie mieć planów. Wiedziałyśmy, że chcemy przejechać Azję Południowo-Wschodnią aż do Indonezji i stamtąd przez Australię dotrzeć do Ameryki Południowej. Na koniec zamierzałyśmy przejechać wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wdowa86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Podróżnicze,
Lubię książki o podróżach. Uważam, że najwygodniejsza podróż to ta we własnym fotelu, dlatego z chęcią zabrałam się za czytanie książki pod banderą Minc&Pilch. Jest to książka rzetelna, bogata w informacje i ciekawie napisana z dwóch perspektyw, często odmiennych. Czasem wręcz irytuje, że nie jest ubarwiona jednak całość czyta się bardzo dobrze. Panie dobrze się przygotowały do podróży, od załatwiania wiz, mapę miejsc godnych odwiedzenia, po miejsca gdzie spać (na jakim portalu szukać) i co zjeść. Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć w planie podróż dookoła świata, z czystym sumieniem polecam Ci tą pozycję.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
annia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów