Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Część 2

Drugi tom książki GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE... DZIEWCZYŃSKA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA- kontynuacja podróży dwóch dziewczyn, które zrobiły sobie rok przerwy (gap year) od pracy w rozpędzonej warszawskiej korporacji i wybrały się w pełną przygód podróż. W drugiej części znajdą się w Austarlii, Nowej Zelandii, przez Pacyfik dotrą do Argentyny, Chile, Peru, Boliwii. Potem odkryjemy z nimi uroki Brazylii, trudną drogę do Panamy, bananową republikę Kostaryki, Nikaraguę, Gwatemalę, Meksyk nie tylko aztecki i na deser Nowy Jork. Przenikiwa obserwacja podróżniczek także i w tej części nas nie opuszcza , wszystko tętni życiem oraz humorem i optymizmem. Dodatkową wartością książki są praktyczne porady dla potencjalnych naśladowców (transport, noclegi, kuchnia, poziom cen).

W Ameryce Południowej nasze serce skradło Peru, zarówno jego kolonialne miasta, jak i dzikie rejony Altiplano, z przepięknymi górami, rzekami, dolinami etc. Boliwijskie salary i ich okolice to także jedne z najbardziej niezwykłych krajobrazów, jakie dane nam było oglądać w trakcie tej podróży, zaraz obok geotermalnych okolic Rotorua w Nowej Zelandii. Późna jesień w parku narodowym Los Glaciares w argentyńskiej Patagonii również zapiera dech w piersiach. Wśród wyjątkowych rejonów, znajdujących się na drugim krańcu skali klimatycznej, umieszczamy karaibskie raje na Bocas del Toro w Panamie i plaże Jakutanu w okolicach tulum.

Informacje dodatkowe o Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Część 2:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2013-07-03
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Część 2

Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Część 2 - opinie o książce

część pierwsza była fenomenalna! Teraz przeszedł czas na przeczytanie drugiej.
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Podróżnicze,
Gdzie diabeł nie może... dziewczyńska podróż dookoła świata
Justyna Minc, Paulina Pilch0
Okładka ksiązki - Gdzie diabeł nie może... dziewczyńska podróż dookoła świata

Wyruszając z domu, miałyśmy cztery wizy w paszporcie, plecaki przeładowane niepotrzebnymi rzeczami i… strach w oczach. Po miesiącu, gdy opuszczałyśmy...