Gdzie kończy się cisza?

Dokąd ma uciec córka obciążona sekretem, który ją zabija? Co ma zrobić matka, której dziecko próbowało odebrać sobie życie?

Susan Jackson ma kochającą rodzinę i piękny dom, a jej życie wydaje się szczęśliwe i poukładane, lecz gdy Charlotte, jej nastoletnia córka, wbiega pod autobus i zapada w śpiączkę, Susan musi przewartościować swoje spojrzenie na świat. Szukając przyczyn próby samobójczej córki, Susan odkrywa w jej pamiętniku wzmiankę o jakiejś przerażającej tajemnicy. Zaczyna prywatne śledztwo i trafia do mrocznego świata, o którego istnieniu nie miała nawet pojęcia...

Na ile rodzic może poznać swoje dziecko i co może zrobić, by w pełni mu ufało? Jak bardzo nierozwiązane sprawy z przeszłości mogą wpłynąć na życie człowieka po latach?

C.L. Taylor mieszka w Bristolu razem ze swoim partnerem i synkiem. Urodziła się w Worcester, studiowała psychologię, obecnie - oprócz tego, że pisze - pracuje jako manager na uniwersytecie w Londynie. Jest członkinią Crime Writers Association i British Psychological Society. ,,Gdzie kończy się cisza?" to jej najnowsza powieść, która wyznacza nowy kierunek w gatunku thrillerów psychologicznych.

Informacje dodatkowe o Gdzie kończy się cisza?:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-05-06

Kup książkę Gdzie kończy się cisza?

Gdzie kończy się cisza? - opinie o książce

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
zasłużona 6. chociaż może nie taka na 100% dawno rzadna książka nie wywołała u mnie takich emocji, wiadomo tu niemal od razu kto jest złym charakterem, ciekawy zabieg połączenia wspomnień matki z tym co się stało z córką. ale tematyka tu podjęta nie jest wcale taka prosta. no i wiele kobiet przeżywa podobne problemy...
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-09-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Dobry thriller. Akcja powieści spójna, logiczna. Retrospekcja pojawiająca się w początkowych rozdziałach spaja całą książkę. Historia opowiedziana jest tak realistyczna, że masz wrażenie, że wydarzyła się naprawdę. Charlotte córka głównej bohaterki wpada pod autobus, przebywa w szpitalu w śpiączce. Sue - główna bohaterka podejrzewa, ze córka celowo targnęła się na swoje życie. Twierdzi tak po przeczytaniu pamiętnika, który znalazła w córki pokoju. Niestety nikt z jej otoczenia jej nie wierzy nawet mąż Brian. Sue musi zatem sama udowodnić całemu światu, że jej przypuszczenia są prawdą a nie wyimaginowaną historią. Jak skończyła się ta książka przekonajcie się sami. Akcja trzyma w napięciu. POLECAM!!!
Avatar użytkownika - PaniKaP
PaniKaP
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014, Posiadam,

"Gdzie kończy się cisza?" to mój pierwszy kontakt z serią "Kobieca strona thrillera" wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jestem wielką miłośniczką sensacji i thrillerów, dlatego z chęcią sięgnęłam po tę pozycję.

Sue i Brian są rodzicami piętnastoletniej Charlotte, która leży w szpitalu w stanie śpiączki. Dziewczyna próbowała popełnić samobójstwo wbiegając pod rozpędzony autobus. Ojciec nie chce dopuścić do siebie myśli że jego córka mogła targnąć się na własne życie, tłumacząc sobie że był to tylko i wyłącznie nieszczęśliwy wypadek. Matka wiedziona złymi przeczuciami, przegląda pamiętnik Charlotte. Tam natrafia na wzmiankę o przerażającej tajemnicy, którą dziewczyna postanowiła ukryć. Sue decyduje się na własną rękę rozpocząć śledztwo i poznać prawdę, a także dowiedzieć się o pchnęło jej córkę do podjęcia tak desperackiego kroku. Dodatkowo przyjdzie jej się zmierzyć z koszmarem który przeżyła dwadzieścia lat wcześniej i który omal nie zrujnował jej życia. Nie spodziewa się że będzie musiała stawić czoło powracającej przeszłości, tym samym chroniąc swoją rodzinę.

Książka C.L. Taylor wciągnęła mnie od pierwszych stron i muszę przyznać że byłam nią zachwycona. Od samego początku trzymała mnie mocno w napięciu, a nawet sprawiła że sama próbowałam rozwikłać zagadkę. Akcja powieści toczy się w czasach dotychczasowych, ale mamy też okazję poznać kawałek historii z życia Sue, która miała miejsce w latach dziewięćdziesiątych. Jak się okazuje jej przeszłość będzie miała znaczący wpływ na przebieg zdarzeń. Dzięki temu otrzymujemy wyśmienity thriller i powieść psychologiczną, która mimo iż jest trochę przewidywalna, to i tak czyta się ją wyśmienicie. Dla mnie było to niesamowite przeżycie i na pewno sięgnę po kolejne książki z tej serii.

"Gdzie kończy się cisza?" pokazuje jak wiele człowiek, a zwłaszcza matka jest w stanie poświęcić dla dobra swojego dziecka, jak duże upokorzenie może znieść by dojść do prawdy i jak wiele może uczynić by chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwami które mu grożą. Zdecydowanie polecam ją każdej mamie, a także każdej kobiecie która ma ochotę poczuć dreszczyk emocji. Mocne wrażenia gwarantowane!

Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2014-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014 (52 książki), Mam,
"Gdzie kończy się cisza" to kolejna książka, która bardzo mnie poruszyła, nie tylko ze względu na to jakie problemy są w niej podjęte, ale także dzięki autorce, która sprawiła, że od tej historii ciężko się oderwać. Susan Jackson ma kochającą rodzinę oraz ładny dom, a jej życie zdaje się być szczęśliwe i poukładane. Jednak cieniem na rodzinnym szczęściu nakładają się dwie sprawy, które sprawią, że szczęśliwe życie rodzinne staje pod znakiem zapytania. Po pierwsze tragiczny wypadek córki Sue, przez który dziewczyna trafia do szpitala i leży w nim w śpiączce. Po drugie przeszłość głównej bohaterki, która zazębia się z wydarzeniami sprzed wypadku, które właściwie do niego doprowadziły. Kobieta na własną rękę podejmuje śledztwo rodzące kolejne pytania i sprawiające, że Susan odkrywa nowe oblicze córki, ale jednocześnie zbliża się do rozwiązania tajemnicy, którą skrywa Charlotte. Uzyskanie odpowiedzi nie jest wcale takie łatwe, ponieważ tak jak już wspomniałam młoda dziewczyna leży w śpiączce w szpitalu, a mąż jak i pasierb nie dają wiary słowom Susan. C.L. Taylor prowadzi narrację nie tylko w czasie rzeczywistym, ale również przenosi nas do przeszłości Susan, pozwalając zrozumieć nam jej reakcje na to co się dzieje oraz sposób rozumowania głównej bohaterki oraz sens podejmowanych przez nią decyzji. Kobieta była kiedyś w toksycznym związku z psychopatą, który znęcał się nad nią psychicznie, a teraz usiłuje ją odnaleźć i się na niej zemścić za odejście od niego, które potraktował jak ujmę na honorze. "Gdzie kończy się cisza" poza tym, że jest historią o walce, o szczęśliwe życie, jest również opowieścią o tym jak wielka może być matczyna miłość, która dodaje siły nawet w chwilach, w których wątpią w ciebie najbliżsi. W powyższej powieści możemy się też dowiedzieć czegoś również o tym jak wiele mogą zrobić dzieci dla rodziców. Dodatkowo bardzo dobrze jest tu opisana relacja w toksycznym związku z człowiekiem, który jest psychopatą. W bardzo obrazowy sposób pokazane jest koło przemocy i funkcjonowanie ofiary, a także skutki toksycznej znajomości, które mogą wystąpić zarówno w psychice, jak też w przyszłości ofiary. Fakt - historia jest moim zdaniem dość podkoloryzowana, ale to tylko może bardziej oddziaływać na wyobraźnie czytelników. O tym czy Sue uda się obronić córkę, swoją rodzinę oraz siebie musicie przekonać się sami, bo ta książka może, ale niekoniecznie musi skończyć się szczęśliwie...w każdym bądź razie czas spędzony w towarzystwie powyższej powieści nie jest stracony. Moim zdaniem możecie tylko stracić nie sięgając po nią.

Historia dość krótka ale treściwa. Ile osób z nas wszystkich nosi w sobie tajemnicę. Z pewnością nie są to odosobnione przypadki. Jednak niektóre tajemnice niosą za sobą zło, zemstę, nieszczęście, ludzką tragedię. Tak było i w przypadku tej książki. Tajemnica i tak znalazła drogę do wolności ale przysporzyła przy tym kilku osobom cierpienia. Tylko dlaczego za błędy jednych osób płacą inni? Trochę rozczarowało mnie zakończenie ale i tak pozycja jest warta uwagi.

Avatar użytkownika - nati_groszek
nati_groszek
Przeczytane:2018-03-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Kolejna pozycja z serii "Kobieca strona thrillera", która mnie nie zawiodła i którą pochłonęłam w jedno popołudnie. Czyta się szybko i lekko, nie trzeba jakoś specjalnie główkować i zastanawiać się nad każdą przeczytaną stroną. Uważny czytelnik - doświadczony w tym gatunku z pewnością bardzo szybko domyśli się, jakie będzie zakończenie. Cóż - ja jestem raczej początkującą i muszę przyznać, że cała wymyślona przez autorkę intryga wciągnęła mnie bez reszty. Nie od razu domyśliłam się kto za wszystkim stoi.
O czym jest ta książka? O miłości - tej prawdziwej, nie do złamania, ale również o tej szalonej i zaborczej - takiej, która sprawia, że zastanawiamy się czy to nadal miłość czy czyste szaleństwo. To książka o tym, że przeszłość lubi deptać nam po piętach i odzywać się nieproszona. Mnie skojarzyła się trochę z B. A. Paris "Za zamkniętymi drzwiami". Nie jest to Larsson, Nesbo czy Tess Gerritsen, ale znajdziecie tu romans, wątek kryminalny i dramatyczny. Myślę, że warto sięgnąć po tą pozycję.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Thriller,sensacja,kryminał, 2023,
Avatar użytkownika - moniapili
Przeczytane:2014-09-21, Ocena: 5, Przeczytałam, ebook, Mam,
Jej ostatnie wakacje
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Jej ostatnie wakacje

PEŁEN ZWROTÓW AKCJI, TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU, NIEPRZEWIDYWALNY THRILLER AUTORKI TERAZ ZAŚNIESZ. JEDZIESZ NA OBÓZ LEKARZA DUSZY, BY WYZDROWIEĆ. NIE SPODZIEWASZ...

Nieznajomi
C.L. Taylor 0
Okładka ksiązki - Nieznajomi

Kolejny thriller autorki miliona sprzedanych książek, który znalazł się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „Sunday Timesa” Troje...

Forget Me Not
Julie Soto