Gdzie przykazań brak dziesięciu

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2001-01-01
ISBN: 8372203261
Dodał/a książkę:dona
Sir John Somerville, emerytowany generał i wybitny znawca rzeźby Indii zaprasza do Mandalay House swoją wnuczkę Karolinę Beacon. Na usilną prośbę staruszka dziewczyna przybywa wraz z Joe Alexem, generał pragnie bowiem uzyskać od detektywa poradę w kryminalnej sprawie. Jednakże zanim dochodzi do decydującej rozmowy, Somerville umiera. Co znaczące, jego śmierć była zapowiedziana w anonimach, przesyłanych wcześniej do Scotland Yardu. Ben Parker przybywa na pomoc Alexowi, który musi odnaleźć mordercę wśród gości generała.
czarniutka21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,kryminały,Mam,Wyzwanie 26 książek 2014,
Lubię powieści Joe Alexa, mają w sobie wszystkie elementy kryminału, które mnie interesują czyli ciekawa historia, tajemnicze morderstwo i ta angielska okolica.
Ta książka opowiada o tajemniczej śmierci dziadka przyjaciółki Alexa - Karoliny. Zbrodnia jest na tyle ciekawa, że jak wszyscy zgodnie twierdzą - nie mogła się wydarzyć. Pisarz jest bardzo zaangażowany emocjonalnie, nie może uwierzyć w proponowane przez policję rozwiązanie i oczywiście sam rozwiązuje zagadkę. Główny bohater jest według mnie postacią wyrazistą, trochę zadufaną w sobie, ale uroczą. Od kilku książek z ciekawością patrzyłam na rozwijającą się znajomość pisarza z Karoliną Beacon i nie jestem zawiedziona takim obrotem spraw. Książka to solidnie napisany kryminał, który oczywiście polecam wszystkim.
dallea plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Bardzo ciekawa fabuła, do końca nie wiadomo kto stoi za morderstwem.
Eli1605 Linia koment
danutka Linia koment