Okładka - Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-10-01
Dodał/a książkę:kkiinnaa
Recenzja - Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga
Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem – wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć – i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.
Recenzja
daniello99 Linia koment
Na półkach:

Imardin to wspaniałe miasto, tętniące życiem, stolica potężnego królestwa. Oprócz gwardii, chronią go magowie. Król bardzo chce, by miasto świeciło przykładem, jest jednak pewien problem. Slumsy. Mieszkają tam najbiedniejsi mieszkańcy, żebracy. Od ponad trzydziestu lat królowie organizują tak zwane Czystki. Nikt nie sprzeciwiał się temu, lecz pewnego dnia dziewczyna imieniem Sonea w geście protestu rzuca kamieniem w maga. Tak zaczyna się ta historia. Sonea ucieka, ukrywa się, wspierana przez przyjaciela - Cery’ego oraz podziemną szajkę, działającą pod wiele mówiącym o jej charakterze kryptonimie "

helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2015),
Choć akcja nabiera tempa stopniowo i początkowo miałam wrażenie, że niewiele się dzieje, to później dalam się wciągnąć i chętnie sięgnę po dalsze części tej historii. Bardzo polubiła Soneę, jako mądra i prawą dziewczynę. A świat Gildii Magów jest ciekawie wykreowany i myślę, że kryje w sobie jeszcze wiele niespodzianek.
Vilsa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Kolejne podejście do twórczości pani Trudi. Do połowy książka jest trochę nużąca, ciągłe zabawy w kotka i myszkę; złapiemy Soneę czy nie?
Ale potem jest coraz lepiej, akcja rozkręciła się i pędziła jak szalona. Bohaterka może być irytująca, ale na pewno nie nieciekawa, coś w niej jest, jednak moim ulubionym bohaterem będzie Rothen; jego ciepło i dobroć aż biją ze stron książki. Moim drugim ulubionym bohaterem został Dannyl; taki zabawny, szemrany cwaniaczek :) Cery też wzbudza sympatię i bardzo ładnie się zachowuje, jest altruistyczny i wznosi się ponad swoje potrzeby i pragnienia.
Zaciekawiła mnie fabuła, ucieszyła decyzja Sonei, a wątek z Akkarinem nie pozwoli mi spocząć na jednym tomie tej trylogii, zatem... jedziemy dalej :)
Salianna plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - fantastyka 2016 ,
Bardzo ciekawa historia opowiadająca o losach młodej dziewczyny, w której przypadkiem budzi się magia. Ścigana przez gildię magów musi ukrywać się w bardzo mrocznych kręgach, jednak nikt nie jest w stanie uchronić jej przed mackami magów. Powieść bardzo mi się spodobała głównie dlatego, że główna bohaterka była dość oryginalna :P
gosica12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Pierwsza i zarazem chyba najsłabsza część trylogii. Poznajemy tu z grubsza zasady rządzące Imardinem. Snobistyczną kastę domów, z których rekrutują się późniejsi członkowie gildii magów, powikłane powiązana szarej strefy miasta, ale przede wszystkim przepaść jaka dzieli dobrą część miasta od slumsów. Poznajemy też Soneę, dziewczynę wywodzącą się z bylców, która kryje w sobie jednak niezbadane pokłady magii, o której nie miała pojęcia i której nikt nie spodziewał się ukryć u przedstawicielki tej klasy społecznej.
Karen72 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Świetna, na prawde świetna książka, od początku wciągająca. Świat magów stworzony przez Trudi Canavan, jest tajemniczy, magiczny i interesujący. Mnogość nowych zwrotów dodatkowo uatrakcyjnia książkę wprowadzając w świat fantasy z prawdziwą przyjemnością.
andziagandzia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Super książka, nawet mój nieczytelniczy brat się skusił :)
madziojanka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-24, Na półkach: Przeczytałem,magic,
Trzeba kupić całą trylogię. Pierwsza książka jest początkiem, druga rozwinięciem, trzecia zakończeniem. Moglaby z tego być jedna książka, ale byłaby za ciężka :x (ocena za trylogie)
MArtT plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione :),
Coś wspaniałego :)
hanka04 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Ciekawe przygody o bohaterach posiadających wiedzę jak posługiwać się magią w dobry i zły sposób.
Malgorzata88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, Mam,52 książki 2013,Trudi Canavan - Czarny Mag,
Imardin to strasznie ponure miasto, a przede wszystkim slamsy.
A dla bogatych i magów najlepszym rozwiązaniem na ogarnięcie problemów jest wypędzenie żebraków.
Tyle, że niespodziewanie natrafiają na przeszkody w postaci młodej dziewczyny, Sonea. To teraz sami się przekonują jak ponure są slamsy gdy muszą ją odnaleźć zanim jej moce którymi nie umie się posługiwać wymkną się spod kontroli.
pajeja88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
Ostatnio cierpię na bezsenność co skutkuje pochłanianiem książek w takim tempie jakim lubię, a z racji urodzin dostałam od kuzynki Trylogię Czarnego Maga. Słyszałam o tej książce dużo dobrego więc mimo, że w tym momencie czytam dwie inne serie z braku kolejnych tomów zabrałam się za czytanie Gildii. W niecałe dwa dni pochłonęłam tom pierwszy... Książkę naprawdę bardzo dobrze się czyta, autorka stopniowo i w odpowiedni sposób przedstawia nam nowy świat. Świat magii, tradycji i podziałów na lepszych i gorszych. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi fantastyki.
varginnes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
Książke czyta sie bardzo przyjemnie. Wciąga, choć akcja rozwija się powoli. Jak dla mnie na prawdę super, z chęcią sięgnęłam po następną część i już czeka na mnie ostatnia.Polecam !
weronika plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Pierwsza część trylogii. Opowiada o Sonei, dziewczynie, która podczas czyski (czyszczenia miasta przez magów z żebraków) ujawnia jej moc. Magowie zaczynają ją szukać. Ona natomiast szuka pomocy u złodziej. Czy uda się jej uciec przed magami? Czy ją schwytają? I czy wyjdzie jej to na dobre?
Zachęcam do przeczytania
malamimbla plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-07-13, Na półkach: Przeczytałem,
Całkiem niezła seria, chociaż akcja rozkręca się pomału.
anulka1312 plusminus Linia koment
Książka świetna :) Polecam :)
loveit244 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Sięgnęłam po tę książkę dzięki swojej mamie. To ona mi ją podsunęła. Gildia Magów jest jedną z interesujących i ciekawie napisanych książek, jednak nie powaliła mnie na kolana.. Ale cóż.. Mam jeszcze następne dwie części do przeczytania :D
Tula plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-06-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Powoli się rozkręca, ale na szczęście im dalej tym lepiej.
AnnaJo plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Polecam tą trylogię ! Akcja przez cały czas a każda część lepsza od poprzedniej ;)
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo fajna saga... Polecam ;)
22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Shatti Linia koment
Przeczytane:2016-01-25, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
nimloth19 Linia koment
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytane wiele razy ,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Alegz Linia koment
Przeczytane:2015-12-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Marcik Linia koment
Przeczytane:2015-12-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
andr Linia koment
aga95 Linia koment
Przeczytane:2015-11-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Martinezzz Linia koment
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2016,Mam,
majesty Linia koment
Przeczytane:2015-09-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Posiadam,Wypożyczone (2015),
Flawsoffancy Linia koment
Przeczytane:2015-08-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,