Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga. Audiobook

Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód. Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

Informacje dodatkowe o Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga. Audiobook:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2010-10-01
ISBN: 978-83-92883-76-0
Czas trwania:13 godz.46 min min.
Czyta: Joanna Jabłczyńska

Kup książkę Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga. Audiobook

Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga. Audiobook - opinie o książce

Długo zabierałam się za tą serię, być może wina leży w nieatrakcyjnej okładce, a może to tylko obawa przed rozczarowaniem... Seria zapowiada się smakowicie, wartkie dialogi, fajne pomysły dotyczące magii, nowe słownictwo, które łagodnie i bezboleśnie jest wprowadzane czytelnikowi. Z miłą chęcią poznam dalsze losy bohaterów poznanych w pierwszym tomie - rozczarowania nie było.

Choć akcja nabiera tempa stopniowo i początkowo miałam wrażenie, że niewiele się dzieje, to później dalam się wciągnąć i chętnie sięgnę po dalsze części tej historii. Bardzo polubiła Soneę, jako mądra i prawą dziewczynę. A świat Gildii Magów jest ciekawie wykreowany i myślę, że kryje w sobie jeszcze wiele niespodzianek.
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-05-17,
Kolejne podejście do twórczości pani Trudi. Do połowy książka jest trochę nużąca, ciągłe zabawy w kotka i myszkę; złapiemy Soneę czy nie? Ale potem jest coraz lepiej, akcja rozkręciła się i pędziła jak szalona. Bohaterka może być irytująca, ale na pewno nie nieciekawa, coś w niej jest, jednak moim ulubionym bohaterem będzie Rothen; jego ciepło i dobroć aż biją ze stron książki. Moim drugim ulubionym bohaterem został Dannyl; taki zabawny, szemrany cwaniaczek :) Cery też wzbudza sympatię i bardzo ładnie się zachowuje, jest altruistyczny i wznosi się ponad swoje potrzeby i pragnienia. Zaciekawiła mnie fabuła, ucieszyła decyzja Sonei, a wątek z Akkarinem nie pozwoli mi spocząć na jednym tomie tej trylogii, zatem... jedziemy dalej :)
Bardzo ciekawa historia opowiadająca o losach młodej dziewczyny, w której przypadkiem budzi się magia. Ścigana przez gildię magów musi ukrywać się w bardzo mrocznych kręgach, jednak nikt nie jest w stanie uchronić jej przed mackami magów. Powieść bardzo mi się spodobała głównie dlatego, że główna bohaterka była dość oryginalna :P
Pierwsza i zarazem chyba najsłabsza część trylogii. Poznajemy tu z grubsza zasady rządzące Imardinem. Snobistyczną kastę domów, z których rekrutują się późniejsi członkowie gildii magów, powikłane powiązana szarej strefy miasta, ale przede wszystkim przepaść jaka dzieli dobrą część miasta od slumsów. Poznajemy też Soneę, dziewczynę wywodzącą się z bylców, która kryje w sobie jednak niezbadane pokłady magii, o której nie miała pojęcia i której nikt nie spodziewał się ukryć u przedstawicielki tej klasy społecznej.
Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
Świetna, na prawde świetna książka, od początku wciągająca. Świat magów stworzony przez Trudi Canavan, jest tajemniczy, magiczny i interesujący. Mnogość nowych zwrotów dodatkowo uatrakcyjnia książkę wprowadzając w świat fantasy z prawdziwą przyjemnością.
Super książka, nawet mój nieczytelniczy brat się skusił :)
Trzeba kupić całą trylogię. Pierwsza książka jest początkiem, druga rozwinięciem, trzecia zakończeniem. Moglaby z tego być jedna książka, ale byłaby za ciężka :x (ocena za trylogie)
Ciekawe przygody o bohaterach posiadających wiedzę jak posługiwać się magią w dobry i zły sposób.
Imardin to strasznie ponure miasto, a przede wszystkim slamsy. A dla bogatych i magów najlepszym rozwiązaniem na ogarnięcie problemów jest wypędzenie żebraków. Tyle, że niespodziewanie natrafiają na przeszkody w postaci młodej dziewczyny, Sonea. To teraz sami się przekonują jak ponure są slamsy gdy muszą ją odnaleźć zanim jej moce którymi nie umie się posługiwać wymkną się spod kontroli.
Ostatnio cierpię na bezsenność co skutkuje pochłanianiem książek w takim tempie jakim lubię, a z racji urodzin dostałam od kuzynki Trylogię Czarnego Maga. Słyszałam o tej książce dużo dobrego więc mimo, że w tym momencie czytam dwie inne serie z braku kolejnych tomów zabrałam się za czytanie Gildii. W niecałe dwa dni pochłonęłam tom pierwszy... Książkę naprawdę bardzo dobrze się czyta, autorka stopniowo i w odpowiedni sposób przedstawia nam nowy świat. Świat magii, tradycji i podziałów na lepszych i gorszych. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi fantastyki.
Książke czyta sie bardzo przyjemnie. Wciąga, choć akcja rozwija się powoli. Jak dla mnie na prawdę super, z chęcią sięgnęłam po następną część i już czeka na mnie ostatnia.Polecam !
Pierwsza część trylogii. Opowiada o Sonei, dziewczynie, która podczas czyski (czyszczenia miasta przez magów z żebraków) ujawnia jej moc. Magowie zaczynają ją szukać. Ona natomiast szuka pomocy u złodziej. Czy uda się jej uciec przed magami? Czy ją schwytają? I czy wyjdzie jej to na dobre? Zachęcam do przeczytania
Całkiem niezła seria, chociaż akcja rozkręca się pomału.
Sięgnęłam po tę książkę dzięki swojej mamie. To ona mi ją podsunęła. Gildia Magów jest jedną z interesujących i ciekawie napisanych książek, jednak nie powaliła mnie na kolana.. Ale cóż.. Mam jeszcze następne dwie części do przeczytania :D
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Przeczytane:2011-06-24,
Powoli się rozkręca, ale na szczęście im dalej tym lepiej.
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Przeczytane:2011-04-24,
Polecam tą trylogię ! Akcja przez cały czas a każda część lepsza od poprzedniej ;)
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Arcydzieło fantasy
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-01-06, Mam,
Bardzo fajna saga... Polecam ;)
Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2020-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo fajna i trzymająca w napięciu książka. Z początku wydawała mi się trochę nudna, ponieważ w pierwszej połowie książki magowie szukali głównej bohaterki. Na szczęście akcja rozwinęła się z czasem, i chiałam dowiedzieć się co się stanie za chwilę. Książkę łatwo się czyta i ma interesującą fabułę. Zachęcam do przeczytania!!

Avatar użytkownika - Julenia
Julenia
Przeczytane:2020-01-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dzień Czystki to w Imardinie czas, gdy magowie oczyszczają ulice z żebraków i włóczęgów. Są przekonani, że nikt nie może się im przeciwstawić. Sonea nie mieszka już w slumsach, ale zostaje wysłana tego dnia do miasta na poszukiwanie innego lokum. Spotyka swoich przyjaciół z dzieciństwa, którzy namawiają ją rzucania kamieniami w magów. Dziewczyna wkłada w rzut kamieniem całą złość i gniew jaki odczuwa i w niezrozumiały dla niej sposób, kamyk przekracza barierę ochronną oraz rani jednego z magów. Zaczyna się ucieczka Sonei oraz ukrywanie w różnych częściach miasta, podczas gdy magowie usiłują ją odnaleźć, gdyż są świadomi jakim zagrożeniem może być dla siebie i innych. Niesamowita powieść, która nie pozwala się odłożyć chociaż na chwilę.

Avatar użytkownika - lucter
lucter
Przeczytane:2019-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Edukacja magiczna nie jest dla wszystkich, tylko wysokie rody posyłają swoje wykazujące jakikolwiek talent dzieci do akademii, biedoty nawet nie rozważa się jako mogących talent magiczny posiadać. Dlatego pojawienie silnej młodej magiczki w slumsach podczas niechlubnej i znienawidzonej akcji oczyszczania miasta tak wytrąca szacownych magów z równowagi. Próbują oni odnaleźć dziewczynę, ale ona ukrywa się ze wszyskich sił i wszelkimi sposobami.
Jednak niekontrolowana moc jest śmiertelnie niebezpieczna nie tylko dla niewyszkolonej posiadaczki, ale też wszyskich wokoło. Ostatecznie Sonea trafia na uczelnię i pod opiekę rewelacyjnego mentora - specjalisty od trudnych przypadków. Jednak dla dużej części szlachetnie urodzonych magów obecność dziewczyny - zapewne złodziejki, żebraczki, albo nawet prostytutki jest solą w oku.
Poprzednio nieopatrznie sięgnęłam po bardzo słabą powieść fantasy (czy cokolwiek to było) z magiczną edukacją w fabule, "Gildia Magów" na szczęście jest dobra i chce się kontynuować lekturę kolejnych części.

Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-04-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

Prezent na święta BN 2018 r. - wziąłem się za nią dopiero niedawno z braku czasu (trzeba było skończyć GOT:P) i nie żałuję - ukochana, która mi ją kupiła, uważała, że może to być nietrafiony prezent. Tak bardzo się myliła.

Początek bardzo dłużący się, praktycznie minimalna akcja, jednakże z czasem robi się "lekkie zamieszanie". Przeciąganie przez autorkę nie przeszkadza jednak w klarowności tekstu. Wręcz daje czas na przemyślenia i snucie dalszysz wątków. Postać Ceryni'ego mnie urzekła, a jego niewypowiedziana miłość do Sonei - ach! Ciekaw jestem jak rozwinie się historia Akkarina?

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Obietnica następcy
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Obietnica następcy

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan. Od konfrontacji buntowników z Raenem...

Głos Bogów
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Głos Bogów

W swej nowej roli obrończyni Siyee, Auraya śledzi dostrzeżonego w ich krainie obcego. Spotyka tajemniczą kobietę twierdzącą, że jest przyjaciółką...