Opis ksiązki
Kup Teraz

Gładkie słówka

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788374702607
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:monalizka

Dotychczas Harry sądził, że jego małżeństwo z Thelmą jest idealne. Z początku nie może uwierzyć, że jego najlepszy przyjaciel Ron wdał się w romans z Thelmą i, co gorsza będzie miał z nią dziecko. Za to Thelma nie traci czasu i zawiadamia wszystkich, że jej wspólne życie z Harrym dobiegło końca, zaś ona sama wyjeżdża z Ronem do Kaliforni, by tam zacząć od nowa. Lecz Ron niespodziewanie znika w tajemniczych okolicznościach, a Harry się nie poddaje – wie, że jeśli będzie wystarczająco wytrwały, żona wróci do niego. W końcu co innego mogłaby zrobić skoro Ron zaginął? Thelma ma jednak swoje plany – jak to kobieta przekorna...

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Mam,
Ron Galloway umówił się na spotkanie z chłopcami (jak siebie nazywali), kolegami, aby odstresować się od pracy i rodziny. Jednak na to spotkanie nie dociera, nikt nie wie gdzie jest i co się z nim stało... Ciekawie na to reagują pozostali bohaterowie: Harry, jego przyjaciel, pełen niepokoju dzwoni do żony Rona, a ta cierpiąca na chroniczną zazdrość, nie martwi się o męża, lecz podejrzewa go o romans... z żoną Harry'ego, Thelmą.

,,To może jednak oznaczać, że nie żyje.
- Problem z tobą i pozostałymi chłopcami polega na tym, że kiedy sobie popijecie, zaczynacie się rozklejać."

Natomiast Thelma, pełna dziwactw, ma z jednej strony przeczucie, że Ron nie żyje, ale z drugiej, że ,,będzie dobrze", bo ona miała z nim romans, czego efektem jest upragnione dziecko i razem rozpoczną wspólne życie.

Czytelnicy, nie nastawiajcie się jednak na typowy kryminał, chyba, że sami chcecie być detektywami i ze słów bohaterów, kto komu co powiedział i ich postępowania, poskładacie szkielet prawdy- a każdy bohater dodaje do tego szkieletu kosteczkę, stąd prawda może być skomplikowana... A może prosta... Półsłówka, półprawdy, gładkie słówka, zwodzące, najgorsze ze wszystkich. Bardziej ta powieść to jednak obyczajówka z elementami sensacji. Intryguje, jakie informacje może mieć pewna Celia, kobieta nieznana głównym postaciom, oraz znalezisko dziewczynki chodzącej do szkoły.

,,Zaginął? To może znaczyć cokolwiek."

Postacie są niejednoznaczne, wręcz napisałabym podstępne w manipulacji, udające naiwność- więcej nie mogę zdradzić, bo to co się dzieje, na ostatnich stronach, czego się dowiadujemy, co zostanie odkryte, zmienia fabułę o 360 stopni. Pewnych rzeczy nigdy nie było, a pewne się zdarzyły.

,,Gładkie słówka" uznaję jako podstępną, zręczną obyczajówkę z elementami kryminalno-sensacyjnymi, choć nie na tyle, by zapadała głębiej w pamięć, a jej sposób napisania miejscami był dosyć nużący.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów