Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie

Obudziliście w sobie tygrysa? Pora na zrozumienie wagi komunikacji, która odbywa się bez słów. Trauma najczęściej kojarzy się z zaburzeniem psychicznym. Peter Levine po raz kolejny wyprowadza nas z błędu. Udowadnia, że ciało jest główną ofiarą traumy i uczy, jak odzyskać naturalną odporność organizmu.

Autor w obrazowy sposób wyjaśnia wrodzone reakcje systemu nerwowego na głębokie psychiczne zranienia i przebieg procesów terapeutycznych. W swojej książce opiera się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie biologii, neurobiologii i psychoterapii zorientowanej na ciele.

Peter A. Levine doktor w dziedzinie biofizyki i psychologii. Twórca Somatycznego Doświadczania, metody leczenia traumy, której podstawę stanowi świadomość ciała.

Informacje dodatkowe o Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017-05-24
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: In an unspoken voice: how the body releases trauma and restores goodness

Kup książkę Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie

Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie - opinie o książce

Uleczyć traumę. 12- stopniowy program wychodzenia z traumy
Peter A. Levine0
Okładka ksiązki - Uleczyć traumę. 12- stopniowy program wychodzenia z traumy

Książka wyjaśnia, co się dzieje w naszym ciele i w naszej psychice, gdy doznajemy traumy. Pokazuje też, jak mądrość ciała pomaga traumę przezwyciężyć...

Trauma i pamięć. Mózg i ciało w poszukiwaniu autentycznej przeszłości
Peter A. Levine0
Okładka ksiązki - Trauma i pamięć. Mózg i ciało w poszukiwaniu autentycznej przeszłości

Peter A. Levine, twórca metody Doświadczania Somatycznego, mierzy się z jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii W terapii traumy - czy możemy ufać...