Opis ksiązki
Kup Teraz

Głupiec

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Korporacja Ha!Art
Data wydania: 2005
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-89911-19-1
Liczba stron: 330
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Głupiec
Alina - córka pastora, wychowywana w duchu protestanckiego umiłowania porządku, ale zarazem - indywidualnego podejścia do spraw tak wiary, jak życia, przedkładająca namysł własny nad bezrefleksyjne poddanie się autorytetom i normom, sprawia wrażenie kobiety, która nie lęka się wyzwań stawianych przez życie. Ale tylko do czasu, gdy na jej drodze pojawia się Anka. Spotkanie młodej ambitnej nauczycielki i zwariowanej charyzmatycznej uczennicy liceum może przerodzić się bądź to w ostry konflikt, bądź w beznadziejną miłość. Miłość, przeciw której występują normy obyczajowe, wątpliwości moralne, rodzinne przekonania, wreszcie - zwykła mieszczańska zaściankowość. Głupiec to w talii kart Tarota człowiek, który znalazł się nad przepaścią i jedyną rzeczą, która może go ocalić, jest bezgraniczna wiara w to, że potrafi chodzić po powietrzu.
Recenzja
nimfometka Linia koment
Na półkach:

Z tylnej strony okładki dowiadujemy się, że Głupiec w talii kart Tarota to człowiek, który znalazł się nad przepaścią i jedyną rzeczą, która może go ocalić jest wiara, że potrafi chodzić po powietrzu. Bohaterki książki także muszą głęboko wierzyć: są uwikłane w związek, który nie powinien się wydarzyć. W związek, który wraz ze wzrostem komplikacji staje się bardziej realny i tym bardziej pragnie istnieć.

 

Ewa Schilling jest najbardziej rozpoznawaną autorką prozy lesbijskiej w Polsce. W swojej książce opowiada historię dwóch kobiet: Aliny i Anki

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
zielony_motyl Linia koment
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów