OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2007
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-3-8331-4541-4
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Sztuka gotyku narodziła się około roku 1140 w Ile-de-France. Początkowo ograniczona do katedr i najważniejszych kościołów opackich tego regionu, wkrótce stała się wzorem dla reszty Francji i na koniec także dla całej Europy. Przy tym nowy styl nie ograniczał się tylko do sfery sakralnej, ale wkraczał coraz bardziej na teren kultury świeckiej i prywatnej. Gotyk to pierwsza epoka w historii sztuki, z jakiej zachowały się dzieła wszystkich gatunków: przede wszystkim liczne i bardzo różnorodne katedry, kościoły opackie i miejskie ze swymi cyklami rzeźb, barwnymi oknami witrażowymi, freskami, dziełami sztuki złotniczej i iluminacji książkowej. Towarzyszą im nie mniej różnorodne założenia miejskie, zamki i pałace wraz z ich artystycznym wyposażeniem.
Okładka - Gotyk. Architektura - Rzeźba - Malarstwo Ultimate Comics: X-Men, Volume 2
Nick Spencer, Carlo G. Barberi
Okładka - Gotyk. Architektura - Rzeźba - Malarstwo Ultimate Comics: X-Men, Volume 1
ick Spencer, Paco Medina
Okładka - Gotyk. Architektura - Rzeźba - Malarstwo X-Men: X-Termination
Greg Pak, David Lapham, David López, Matteo Buffagni, Andre Arujo, Roberto de la Torre
Okładka - Gotyk. Architektura - Rzeźba - Malarstwo X-Men Legacy tom 4. For We Are Many
Simon Spurrier, Tan Eng Huat,
Okładka - Gotyk. Architektura - Rzeźba - Malarstwo X-Men Legacy tom 3. Revenants
Simon Spurrier, Tan Eng Huat,
Cień jabłoni