Okładka książki - Gra Geralda

Tytuł oryginału: Gerald's game
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia sie w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.

Kup książkę

Avatar użytkownika - Olga_Majerska
Olga_Majerska
Przeczytane:2016-11-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Każda pora jest dobra na Kinga – zwłaszcza, gdy za oknem jest niezbyt ciekawie, pada deszcz, a czasem nawet śnieży. Dlatego postanowiłam sięgnąć po zalegającą na półce od niepamiętnych czasów Grę Geralda, usiąść wygodnie w fotelu z zapasem ciepłej herbatki i rozkoszować się lekturą. Niestety nie wyszło tak rozkosznie, jak się spodziewałam.   Małżeństwa z długim stażem muszą jakoś urozmaicać sobie życie seksualne, by nie dać się zjeść rutynie. Jednak Jessie nie jest zbyt zadowolona z zabaw, które tak bardzo podniecają jej męża. Przykuta do łóżka w domku letniskowym myśli tylko o tym, by jej grubawy, głupio uśmiechnięty mąż wreszcie ją uwolnił. Cała ochota na figlowanie odeszła w zapomnienie. Jednak Gerald wcale nie ma zamiaru jej wypuścić. Myśli, że to gra. A może doskonale wie, że Jessie wcale nie ma ochoty na seks? Zbliża się do niej i wiemy, że nie ma dobrych zamiarów. Jest panem sytuacji. Co może mu zrobić unieruchomiona kobieta? Chwilę później Gerald leży na podłodze. Martwy.   Jedna kobieta, wiele samotnych godzin, panika i próba uwolnienia się – czy w takiej powieści coś może się dziać? Wychodzi na to, że tak, choć niestety King odrobinę przesadził z typowym dla siebie wodolejstwem i popsuł książkę, która mogła być znacznie lepsza. Bo ile możemy czytać o wyginaniu się tak, by dosięgnąć szklanki wody? Autor uważał, że jego czytelnik wytrzyma ...
Avatar użytkownika - kotokoto
kotokoto
Przeczytane:2009-05-12, Ocena: 3, Przeczytałem,
Kompletnie nie trafiło w mój gust... Nie jestem zbyt wielką fanką monologów czy dialogów z wewnętrznym "ja", stąd taka a nie inna ocena. Spodziewałam się czegoś innego.
Avatar użytkownika - romantic-soul
romantic-soul
Przeczytane:2014-02-07, Ocena: 4, Przeczytałem, 12 książek 2014,
Jeżeli ktoś nie lubi się bać, to nie polecam. Książkę przeczytałam jednym tchem, ale szybko do niej nie wrócę, właśnie z powodu... strachu. Niektóre fragmenty nieźle mnie przeraziły, inne naprawdę obrzydziły. Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest świetnie napisana, naprawdę wciąga. King doskonale opisał jak działa psychika kobiety w obliczu zagrożenia życia. Mimo iż prawie cała fabuła rozgrywa się wokół jednej bohaterki, która przez większość książki jest w tym samym miejscu, nie pozostawia chwili na znudzenie. Bardzo dobra, dla osób które lubią thrillery psychologiczne.
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2013-02-16, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zdecydowanie godna polecenia książka. Świetnie pokazana psychika kobiety zdanej tylko na siebie w obliczu realnego zagrożenia. Z niepewnością czekałam czy bohaterka zdoła się uwolnić, czy też jej lęki i wyczerpanie zwyciężą. Napięcie spotęgowała dodatkowo postać "nocnego gościa", który nawiedza Jessie w domku letniskowym (lub nie nawiedza, w sumie do końca powieści bohaterka sama nie jest tego pewna). Chętnie wrócę do tego utworu.
Avatar użytkownika - alfa302
alfa302
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
czytam, ciągle czytam ale jest ok
Avatar użytkownika - katarzyna83
katarzyna83
Przeczytane:2012-05-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
Akcja szybko się rozwija, fabuła trzymająca w napięciu. Gdy odkładałam książkę, czekałam z niecierpliwością, kiedy znowu do niej zajrzę i przeczytam dalsze losy bohaterki. Moja wyobraźnia bardzo się rozbudziła, gdy czytałam tę książkę.
Avatar użytkownika - Lenalee
Lenalee
Przeczytane:2010-07-28, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Niestety nie dałam rady przeczytać tej książki do końca. Nudziłam się przy niej niesamowicie i postanowiłam nie tracić czasu. Jestem naprawdę zaskoczona, że ta książka (właściwie to książka Kinga!) tak mnie nudziła, że musiałam ją odłożyć z powrotem na półkę. Nie doszłam nawet do połowy. Właściwie to nawet do połowy połowy. Może skuszę się na nią za jakiś czas. Na razie dam sobie spokój.
Avatar użytkownika - cod
cod
Przeczytane:2010-03-21, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Oj, dziwna to książka. Niby pomysł średni, ale wykonanie co najmniej poprawne. Dużo psychologii strachu, dająca do myślenia, ale nierzucająca na kolana.
Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - lustitia
lustitia
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2012-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Faledor
Faledor
Przeczytane:2011-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
fascynująca, przerażająca i doskonała fabuła!
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2007-07-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Moja biblioteczka: S. King,
Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2004-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem,
Misery. Nowe wydanie
Stephen King0
Okładka ksiązki - Misery. Nowe wydanie

Paul Sheldon jest autorem poczytnych tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność. Autor miał jednak już dość swojej bohaterki...

Mroczna wieża. Wiatr przez dziurkę od klucza
Stephen King0
Okładka ksiązki - Mroczna wieża. Wiatr przez dziurkę od klucza

Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego rycerza i szeryfa...