Gra Geralda

To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia sie w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.

Informacje dodatkowe o Gra Geralda:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Gerald's game
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński

Kup książkę Gra Geralda

Gra Geralda - opinie o książce

Avatar użytkownika - kotokoto
kotokoto
Przeczytane:2009-05-12, Ocena: 3, Przeczytałam,
Kompletnie nie trafiło w mój gust... Nie jestem zbyt wielką fanką monologów czy dialogów z wewnętrznym "ja", stąd taka a nie inna ocena. Spodziewałam się czegoś innego.
Avatar użytkownika - romantic-soul
romantic-soul
Przeczytane:2014-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2014,
Jeżeli ktoś nie lubi się bać, to nie polecam. Książkę przeczytałam jednym tchem, ale szybko do niej nie wrócę, właśnie z powodu... strachu. Niektóre fragmenty nieźle mnie przeraziły, inne naprawdę obrzydziły. Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest świetnie napisana, naprawdę wciąga. King doskonale opisał jak działa psychika kobiety w obliczu zagrożenia życia. Mimo iż prawie cała fabuła rozgrywa się wokół jednej bohaterki, która przez większość książki jest w tym samym miejscu, nie pozostawia chwili na znudzenie. Bardzo dobra, dla osób które lubią thrillery psychologiczne.
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2013-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zdecydowanie godna polecenia książka. Świetnie pokazana psychika kobiety zdanej tylko na siebie w obliczu realnego zagrożenia. Z niepewnością czekałam czy bohaterka zdoła się uwolnić, czy też jej lęki i wyczerpanie zwyciężą. Napięcie spotęgowała dodatkowo postać "nocnego gościa", który nawiedza Jessie w domku letniskowym (lub nie nawiedza, w sumie do końca powieści bohaterka sama nie jest tego pewna). Chętnie wrócę do tego utworu.
Avatar użytkownika - alfa302
alfa302
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
czytam, ciągle czytam ale jest ok
Avatar użytkownika - katarzyna83
katarzyna83
Przeczytane:2012-05-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Akcja szybko się rozwija, fabuła trzymająca w napięciu. Gdy odkładałam książkę, czekałam z niecierpliwością, kiedy znowu do niej zajrzę i przeczytam dalsze losy bohaterki. Moja wyobraźnia bardzo się rozbudziła, gdy czytałam tę książkę.
Avatar użytkownika - Lenalee
Lenalee
Przeczytane:2010-07-28, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Niestety nie dałam rady przeczytać tej książki do końca. Nudziłam się przy niej niesamowicie i postanowiłam nie tracić czasu. Jestem naprawdę zaskoczona, że ta książka (właściwie to książka Kinga!) tak mnie nudziła, że musiałam ją odłożyć z powrotem na półkę. Nie doszłam nawet do połowy. Właściwie to nawet do połowy połowy. Może skuszę się na nią za jakiś czas. Na razie dam sobie spokój.
Avatar użytkownika - cod
cod
Przeczytane:2010-03-21, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Oj, dziwna to książka. Niby pomysł średni, ale wykonanie co najmniej poprawne. Dużo psychologii strachu, dająca do myślenia, ale nierzucająca na kolana.

Stephen King jak zwykle nie zawodzi, choć nie nazwałabym książki typową dla jego twórczości. Choć pojawiają się elementy grozy i przez całą powieść panuje w niej mocno napięta atmosfera, King wyjątkowo dużą część fabuły poświęca psychice bohaterki, wpływu jednego wydarzenia na resztę jej życia, ale też tego, jak postrzegane są często kobiety przez mężczyzn i jak wiele same są w stanie zrobić dla zadowolenia tych, których (przynajmniej pozornie) kochają. Jednocześnie Autor idealnie podkreśla fakt, że potwory nie zawsze muszą chować się pod łóżkiem, czy w szafie, bo bardzo często po prostu żyją wśród nas (a nawet w nas samych).

Avatar użytkownika - kamildebicki
kamildebicki
Przeczytane:2020-02-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2020,

Miałem kilka podejść do tej książki. Zniechęcało mnie bardzo szczegółowe opisywanie. W końcu zebrałem się do przeczytania i nie żałuje. Bardzo intrygująca końcowa historia o "księżycowym kowboju"

Gra Geralda jest w odniesieniu do całości twórczości Stephena Kinga dość specyficzną książką, a to z tego względu, że mniej tu nadprzyrodzonych zjawisk a więcej ludzkich wynaturzeń i przemocy. Opowieść jest dość zwięzła, jeśli chciał by ktoś ją streścić mógłby to uczynić mieszcząc się w dwóch stronach, autor oczywiście umieścił tutaj jak często to robi odniesienia do innych tytułów jego pióra i jest to na plus, ogółem książka jest w wielu momentach drastyczna jeżeli nawet nie bardzo drastyczna co nawet jak na Kinga który już nieraz np.: okaleczał swoich bohaterów, jest przełamaniem pewnego tabu.

Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2017-12-31, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

"Gra Geralda" okazała się monotonnym horrorem, w którym dzieje się niewiele. Akcja koncentruje się na przeżyciach głównej bohaterki, która w dość nieprzyjemnych okolicznościach zostaje uwięziona w odosobnionej chacie. Kobieta podejmuje desperackie próby wyzwolenia się z więzów ich opisy przeplatają się z retrospekcjami z jej życia.

Zdecydowanie wolę bardziej rozbudowane fabularnie horrory, w których jest więcej akcji.

Avatar użytkownika - Faledor
Faledor
Przeczytane:2011-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
fascynująca, przerażająca i doskonała fabuła!
Colorado kid
Stephen King0
Okładka ksiązki - Colorado kid

Na wyspie Moose-Lookit dwóch doświadczonych dziennikarzy wprowadza w tajniki zawodu przybyłą tam praktykantkę. W ramach nauki, przytaczają historię...

Nocna zmiana
Stephen King0
Okładka ksiązki - Nocna zmiana

Opowiadania zawarte w tym zbiorze powstały, kiedy Stephen King był dopiero u progu wielkiej kariery, a krytycy wyrażali się o jego twórczości sceptycznie...