Impuls

Tom 1 cyklu Gra

Gra tak prawdziwa, że staje się rzeczywistością. Alternatywny świat, w którym bohaterka budzi się po wypadku samochodowym, znacznie różni się od tego, do którego przywykła. Nieoczekiwanie musi podjąć grę na śmierć i życie z okrutnymi obcymi.

Informacje dodatkowe o Impuls:

Impuls - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
W naszej kulturze od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, że gdy ktoś umiera to ,,idzie do nieba". Hmmm..... A gdyby tak niebo było alternatywnym światem, w którym na zasadach gry komputerowej trzeba walczyć o przyszłość naszej planety??? Jeśli przejdziesz misję, odradzasz się bez szwanku w rzeczywistym świecie. I tak do ponownego wciągnięcia w świat gry i misji...Odważylibyście się walczyć z tajemniczymi Drau najeżdżającymi Ziemię? Miki- z pozoru zwykła nastolatka, która na co dzień wiodła życie u boku ojca i każdego dnia na nowo próbowała pogodzić się ze śmiercią matki- odważyła się! W tym alternatywnym świecie odnajduje w sobie siłę do walki, do stawiania czoła najtrudniejszym zadaniom. Wiele się o sobie dowiaduje... I choć jej życie w realu rozpada się na kawałki, ona się nie poddaje! Książka bardzo pomysłowa, nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się czytać podobnej historii!!! Ponadto wciąga bez reszty. Akcja powieści obsadzona jest w realiach życia młodych ludzi. Autorka ukazuje problemy współczesnych nastolatków, od niewinnych miłostek i zauroczeń, po problemy w rodzinie, a nawet śmierć bliskich czy znajomych.I pomimo, że jest książką z gatunku fantasy wiele młodych osób może wyciągnąć z niej dużo pozytywnej energii, innego spojrzenia na swoje życie. Aż żałuję, że nie ma na polskim rynku kolejnego tomu tej historii!!!
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Nie jest łatwo pogodzić się z utratą bliskiej osoby, zwłaszcza kogoś, kogo kochało się najmocniej na świecie. Z jednej strony odczuwamy ogromny smutek z powodu straty, z drugiej zaś złość i gniew, że ta osoba od nas odeszła, że miała czelność nas zostawić. Dokładnie takie uczucia od kilku lat towarzyszą szesnastoletniej Miki Jones. Kiedy po przegranej walce z chorobą umarła jej mama, a ojciec zaczął coraz częściej szukać zapomnienia w alkoholu, świat Miki się zawalił. Przestała czuć cokolwiek poza bólem i gniewem. Mimo upływu czasu nadal nie potrafi wybaczyć matce, że ją opuściła, w pewien sposób zdradziła. Pojawiła się u niej potrzeba kontrolowania wszystkiego, co dotyczy jej życia - od prozaicznych czynności, jak poranne przebieżki w ustalone dni tygodnia, po bardziej złożone, jak przestrzeganie zasad, które jej mama ustaliła, kiedy jeszcze żyła. Pewnego dnia Miki, ratując życie małej dziewczynce, wpada pod rozpędzoną ciężarówkę. Kiedy odzyskuje przytomność, okazuje się, że nie jest już na ulicy, ale w miejscu zwanym Poczekalnią. I nie jest sama. Jest tam też Luka - chłopak, z którym przed laty chodziła do klasy, a który niedawno zaczął naukę w jej obecnej szkole. Poza nim jest jeszcze troje innych nastolatków - Tyrone, Richele oraz Jackson, który jest ich liderem. Miki dowiaduje się, że została wyciągnięta z realnego życia, by wziąć udział w czymś, co oni nazywają Grą i walczyć przeciwko Drau - obcym pragnącym zniszczyć ziemię i wszystkich jej mieszkańców. Jednakże jest to śmiertelnie niebezpieczna rozgrywka, daleka od typowej gry komputerowej, o czym Miki szybko się przekonuje. Tamtą można przerwać w dowolnym momencie, np kiedy nam się znudzi. Tutaj, jeśli zginiesz, umierasz również w realnym świecie... "Dziewczyna, którą dopiero co poznałam, nie żyje. Cały mój świat został wywrócony do góry nogami. A jeśli Jackson miał rację, jeśli naprawdę walczyliśmy o przetrwanie ludzkości, świat nas wszystkich już od dłuższego czasu wywrócony był do góry nogami." Jak potoczą się losy Miki? Czy poradzi sobie z wyzwaniami, które na nią czekają? Jaki sekret skrywa Jackson? "Impuls" to pierwszy tom cyklu powieściowego pt "Gra" autorstwa bestsellerowej pisarki Eve Silver. W 2013 roku otrzymała za niego nagrodę American Bookseller's Association Best Book for Children, a także Canadian Children's Book Centre Best Books for Kids and Teens. W powieściach młodzieżowych bardzo popularnym elementem jest wprowadzanie wątku romantycznego. Nic więc dziwnego, że nie zabrakło go i tym razem. Jednakże to, co zaczyna łączyć Miki i Jacksona dalekie jest od tego, na co najczęściej trafiamy w typowych młodzieżówkach. Tutaj wątek romantyczny w żadnym wypadku nie przytłacza głównej historii, nie wybija się jakoś szczególnie na pierwszy plan, a jedynie stanowi urozmaicenie i dopełnienie całości. Nadaje opowieści delikatnych rumieńców. Jackson jest arogancki i buńczuczny, a przy tym niesamowicie skryty i trudny do rozgryzienia. Miki zaś nadal zmaga się z traumą po utracie matki, a próbą poradzenia sobie z nią i powrotu do względnej normalności w jej przypadku jest potrzeba kontrolowania wszystkiego dookoła niej. Jackson z jednej strony ją przeraża, z drugiej fascynuje. Chce uzyskać od niego odpowiedzi na dręczące ją pytania oraz dowiedzieć się o nim samym czegoś więcej, co wcale nie jest łatwe w przypadku kogoś takiego jak Jackson. Ma on jednak swoje powody, by zachowywać się w ten, a nie inny sposób. A do tego jest przekonany, że gdyby wyszły na jaw, Miki by go znienawidziła... Tylko czy na pewno tak właśnie by się stało? Pomysł autorki na fabułę jej powieści bardzo mi się spodobał. Przyznam szczerze, że powoli traciłam już nadzieję na to, że wśród książek z gatunku fantastyki trafię na coś nowego, coś, z czym dotąd się nie spotkałam, a co zainteresuje mnie do tego stopnia, że lektura książki będzie dla mnie czystą przyjemnością. Wizja wyciągania ludzi z ich realnego życia, by stawili czoła najeźdźcy w brutalnych, krwawych bitwach, okazała się się w tym wypadku strzałem w dziesiątkę. To, że bohaterom za każdym razem w najmniej oczekiwanym przez nich momencie przychodzi zmierzyć się z nieznanym (bowiem nie wiedzą, dokąd trafią, z jak licznym oddziałem wroga przyjdzie im walczyć, ani czy uda im się ujść z życiem) sprawia, że historia ta przyciąga niczym magnes. Chce się ją czytać dalej i dalej, by dowiedzieć się, co się jeszcze wydarzy i jak potoczą się losy poszczególnych bohaterów. Trzeba przyznać autorce, że potrafi stopniować napięcie, przez co trudno jest się oderwać od lektury. Zakończenie zaś sprawia, że pozostajemy z szeroko otwartą buzią, mnóstwem pytań i chęcią jak najszybszego sięgnięcia po kolejny tom tej serii. Warto jeszcze w tym momencie wspomnieć o samych obcych, czyli Drau. Autorka przedstawiła ich w taki sposób, że bez problemu jesteśmy w stanie ich sobie wyobrazić. A to, co ukazuje się nam oczami wyobraźni, jest doprawdy przerażające... Ciekawa jestem, skąd zaczerpnęła pomysł na te istoty, bo naprawdę robią wrażenie. Książkę polecam wszystkim fanom fantastyki szukającym historii, która ich wciągnie od pierwszych stron. Biorąc do ręki "Impuls" otrzymujecie interesującą i przemyślaną fabułę, świetnie wykreowanych bohaterów, mnóstwo tajemnic do odkrycia, a do tego akcję, akcję i jeszcze raz akcję. Czy potrzeba wam czegoś więcej? Moja ocena: 5/6 http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-gra-impuls-eve-silver/
Avatar użytkownika - wegorz666
wegorz666
Przeczytane:2017-07-16, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nacisk
Eve Silver0
Okładka ksiązki - Nacisk

Ekscytująca akcja + wciągający romans = niesamowity pęd do czytania! Miki bierze udział w grze. Musi grać, by przeżyć. Przecież i tak już raz umarła. Niebezpieczny...