Greckie listy albo perły i szampany

Kim jest Jorgos – tajemniczy adresat listów, znalezionych w kartonowym pudle na ulicy w Atenach? Jakie losy przywiodły go – niczym współczesnego Odysa - ze słonecznej Grecji do PRL-u? Co sprawiło, że rozkochał w sobie całe rzesze kobiet?

Greckie listy albo perły i szampany to opowieść o dążeniu do szczęścia i lepszego życia, a także o poszukiwaniu uczuć i namiętności. Znaleziona w niezwykłych okolicznościach korespondencja przybliża fragment mało znanego świata. Listy, najczęściej napisane po polsku, adresowane są do młodego przystojnego mężczyzny – Greka mieszkającego w Polsce. Większość z nich to listy miłosne, niektóre wręcz przesycone erotyzmem. Ich tłem jest burzliwy czas końca lat siedemdziesiątych i początku osiemdziesiątych. Wątek emigracji, porzucania ojczyzny w poszukiwaniu wolności, pracy i lepszego życia przewija się w listach wielokrotnie.

Informacje dodatkowe o Greckie listy albo perły i szampany:

Wydawnictwo: Nakom
Data wydania: 2013-06-07
ISBN: 978-83-63919-04-7

Kup książkę Greckie listy albo perły i szampany

Greckie listy albo perły i szampany - opinie o książce

Avatar użytkownika - ola33
ola33
Ocena: 5, Czytam,
Masz zły humor? To weź do ręki niewielką objętosciowo ksiązkę ,,Greckie listy albo perły i szampany' ( a swoją drogą to bardzo niebanalny tytuł) i już jesteś w lepszym nastroju. Ta zabawna, tryskająca humorem i sympatyczna ksiazka opowiada o relacjach męsko - damskich. Ale nie tylko. To ksiązka dla wszystkich, tych kt?rzy przezyli czasy PRL-u i potrafią się smiać z jej obsurdow i tych, kt?rzy po prostu czytają dla przyjemnosci. Szkoda, że tak niewiele mamy takich pozycji na rynku. Idelana lektura na wakacje!
Avatar użytkownika - lotek
lotek
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super lektura nie tylko dla kobiet. Napisana lekko i z humorem, a jednoczesnie inteligientnie i z polotem. Nie wiem czy to pierwsza wydana pozycja Aliny Netto, jesli tak - to bardzo udany debiut.
Avatar użytkownika - bubu
bubu
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Alina Netto to mistrzyni anegdot i lekkiego opisu ciekawych, ludzkich historii. Czyta sie lekko, polecam!

Przypadkowo znalezione listy. Ich treść ukazuje postać i dzieje Jorgosa. Greka z krwi i kości. Artysty. Poznajemy go z perspektywy nadawców listów do niego. Ich treść łączy się w opowieść o dążeniu do lepszego jutra i lepszego ja. Poszukiwaniu swojego miesca, prawdziwego uczucia i szczęścia. A to wszystko na tle zmian zachodząych w powojennej Grecji i w PRL.