Grizzly

Ostra, męska proza, bezlitośnie obnażająca naturę człowieka! Jesienią 2007 roku Clinton Gerstaecker, szeryf Green Doll w Kentucky, znajduje w swym domu ciało zamordowanej żony. Jego życie się kończy... Znad zmasakrowanych zwłok podnosi się zupełnie inny mężczyzna: Grizzly, który nie odpuści, zanim nie dokona krwawej zemsty. W pogoni za mordercami Gerstaecker przemierza amerykańską prowincję. Na swej drodze napotyka niewyobrażalne wręcz zło. Musi je zniszczyć, by zakończyć swą misję. Grizzly to brutalny thriller o surowej sprawiedliwości, zgodnie z którą dobrzy i uczciwi otrzymują pomoc, a źli - giną. Zza krwawych obrazów przebija dotkliwa tęsknota za życiem godnym i szczęśliwym. Nie zaspokoi się jej, dopóki na świecie żyje choć jeden zły człowiek... Uwaga: książka przeznaczona tylko dla osób dorosłych o wyjątkowo mocnych nerwach! Adam Zalewski - badacz najmroczniejszych zakamarków natury ludzkiej. Zadebiutował w 2008 roku powieścią Biała wiedźma. Kolejne lata przyniosły książki: Rowerzysta, Cień znad jeziora oraz zbiór opowiadań Sześć razy śmierć. Trudno uchwytny dla mediów, pisze obsesyjnie z niezwykłą dbałością o realizm i fakty, tworząc prozę, której nie da się z niczym porównać.

Informacje dodatkowe o Grizzly:

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-62465-11-8

Kup książkę Grizzly

Za plecami usłyszał klapnięcia laczków swojej kobiety. Sophia wygramoliła się z wyrka, żeby zaparzyć dzbanek mocnej, czarnej kawy, od której zwykle zaczynali każdy dzień.

- Jak się masz, Dave? - usłyszał jej niski głos.

- Dzięki, kruszynko! Jest ekstra - mruknął, nie odwracając wzroku od szyby płonącej zorzą poranka.

"Oby tak dalej ", pomyślał. Nie miał pojęcia, że nie będzie żadnego "dalej", że nadciąga kres sielanki, którą z takim uporem i trudem stworzył dla siebie i innych.

Nie przestając obserwować kolorów świtu, słuchał, jak Sophia krząta się przy maszynce do kawy. Odgłos nalewanej wody, bulgotanie wrzątku, aromat unoszący się dokoła.

"Życie jest piękne", pomyślał. "Cholernie piękne".

- Jak się masz, Dave? - usłyszał jej niski głos.

"Życie jest piękne", pomyślał. "Cholernie piękne".

Grizzly - opinie o książce

Avatar użytkownika - justyna929
justyna929
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 ksiąkżki 2016, Mam,
Na okładce książki znalazłam informację, że jest to ostra męska proza... odrobinę mnie to przeraziło, podeszłam do lektury z dystansem, jesteście ciekawi jak odnalazłam się w takim klimacie? Zapraszam. http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/05/karma-wraca.html#disqus_thread
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2011-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
,,Grizzly’’ Adama Zalewskiego to naprawdę świetna , interesująca powieść o sprawiedliwości. Napisana w dosadnym języku, bez zbędnych słów ale za to z realistycznymi obrazami dewiacji i makabrycznej grozy. Czytając nie jesteśmy w stanie odczuć, że książkę napisał polski autor. Naprawdę porządna męska proza. Warto się o tym samemu przekonać. Jeśli jednak jesteś mało odporny na drastyczne i brutalne sceny, to odpuść sobie, bo po skończeniu lektury długo jeszcze twoja wyobraźnia będzie pracować na najwyższych obrotach.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2012-12-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Drugie oblicze
Adam Zalewski0
Okładka ksiązki - Drugie oblicze

Tragedia, o której pragnę wam opowiedzieć, wydarzyła się pod koniec czerwca sześćdziesiątego piątego, tuż przed zakończeniem roku szkolnego...

Cień znad jeziora
Adam Zalewski0
Okładka ksiązki - Cień znad jeziora

Cień znad jeziora to mroczna historia, stanowiąca kontynuację Białej Wiedźmy - debiutu Adama Zalewskiego. W tej typowej dla autora mieszance thrillera...