Grób

Julia Dobrowolska, bohaterka Żniwiarza, Nocy z czwartku na niedzielę i Topielicy, piękna prywatna detektywka z blizną, powraca w XIII tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej!

Niedawno temu w Krakowie. Z grobów na cmentarzu Rakowickim znikają zwłoki. Były kochanek Julii inspektor Aaron Goldenthal rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie do Julii Dobrowolskiej zgłasza się z dziwnym zleceniem biznesmen i mafioso Waldemar Linder. Nie jest pewien, czy jego córka rzeczywiście popełniła samobójstwo. By rozwikłać zagadkę, Julia musi poprosić o pomoc kogoś z własnej, nieznanej czytelnikom poprzednich tomów, przeszłości. Kogoś bardzo złego z mrocznej, przerażającej przeszłości…

Grób
to najbardziej bezkompromisowa i osobista książka Grzegorzewskiej. I najstraszniejsza. Nie tylko dlatego, że dowiecie się z niej, kim była Julia, zanim została detektywką, co ukrywała do tej pory i skąd wzięła się na jej twarzy szpecąca blizna.

Po Topielicy, której akcja była osadzona na Mazurach, Grzegorzewska wraca ze swoją bohaterką do Krakowa. Im bardziej jednak powieść nabiera tempa, tym bardziej Kraków staje się miastem – wbrew temu, co wyobraża sobie reszta Polski – w którym nie chce się zamieszkać. Czasem w trakcie lektury nie chce się nawet wierzyć, że taki Kraków w ogóle istnieje. Ale istnieje. Uwierzcie.

Gaja Grzegorzewska (1980), ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośniczka kryminałów. Adeptka brazylijskiej sztuki walki – capoeiry. Felietonistka Portalu Kryminalnego. Twórczyni cyklu o prywatnej detektywce Julii Dobrowolskiej. Debiutowała w 2006 roku powieścią Żniwiarz. Za następną powieść o przygodach krakowskiej detektywki Noc z czwartku na niedzielę była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. Za kolejną: Topielica otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru 2011, dołączając do grona najlepszych i najbardziej uznanych polskich autorów kryminałów.

Informacje dodatkowe o Grób :

Grób - opinie o książce

Avatar użytkownika - aniag
aniag
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wzięłąm się za Gaję Grzegorzewską, że się tak wyrażę i świetnie się czyta. "Betonowy Pałac" jednak najlepszy z całej serii.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Niestety...zbyt wiele dla mnie przekleństw, "chorych" relacji i wynaturzeń, stąd niesmaczna..
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2014,
książka nie jest zła, ale czy jest dobra ? długo myślałam nad opinią i stwierdzam że czytało się z zaciekawieniem - tak, z przyjemnością - nie . historia zbyt wulgarna, zbyt zdegradowana, nawet w kryminałach nie chce się o tym czytać. trochę na siłę udziwniona i pokręcona. Ale możliwe że z ciekawości sięgne po inne ksiązki z serii mając nadzieję że już takie historie nie będą się tam zdarzać.
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2019-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Kolejne przygody Julii Dobrowolskiej. Kolejne romanse i kolejni złoczyńcy do złapania. W Kakowie ktoś rozkopuje groby, a król mafii szuka winnego śmierci córki u Julii. Dużo mroku, historii z przeszłości i złych wyborów. Książka wciąga dopiero pod koniec, kiedy we mgle spowijającej miasto nocą detektywka próbuje  połączyć ze sobą wszystkie wątki.

Avatar użytkownika - ewaglinka1990
Przeczytane:2013-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Kamienna noc
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Kamienna noc

Najciekawsza reprezentantka literatury środka? Ta opowieść zaczyna się od winy i ucieczki przed karą. Dwoje wyrzutków przemierza Europę. Nowe tożsamości...

Betonowy pałac
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Betonowy pałac

Grzegorzewska -- najgorętsze nazwisko polskiego kryminału Intelektualista o patologicznej przeszłości i kobieta, która wolałaby zapomnieć o tym...