Grobowiec

4.0
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014-07-25
Dodał/a książkę:elibri

Na dnie mokradeł wokół Nilu zostaje zlokalizowany grobowiec legendarnego faraona - Narmera - założyciela pierwszej dynastii władców Egiptu. Na stacji archeologicznej zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Czy rzeczywiście grobowiec jest obłożony klątwą? A może tajemnicza trzecia komora kryje w sobie coś o wiele bardziej przerażającego, niż zapisano w starożytnych podaniach?

Eirene plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,Moja biblioteczka: D. Preston/L. Child,
Lincoln Child zarówno solo jak i w tandemie z D. Prestonem tworzy znakomite powieści przygodowe. Niektóre z nich aż proszą się o ekranizację i o czymś takim myślałam, czytając "Grobowiec". Temat piramid i grobowców zawsze był nośny zarówno dla filmowców jak i pisarzy, ale czy komuś wcześniej wpadł do głowy pomysł wydobycia skarbów z grobowca, który jest zatopiony pod mokradłami? Dlaczego jeden ze starożytnych władców Egiptu zdecydował się w taki sposób schować swoje miejsce pochówku? Jakie skarby może kryć grobowiec, na którym ciąży jedna z najstraszniejszych klątw egipskich? Czy znajdą się śmiałkowie z odpowiednim sprzętem i środkami finansowymi aby podjąć wyzwanie? I co ma z tą przygodą wspólnego Jeremy Logan, pogardliwie zwany "łowcą duchów"? Zdecydowanie dobra książka na zimowe wieczory.
Eli1605 Linia koment
IzaaK Linia koment