Hajer jedzie do Dalajlamy

Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-8361968-08-5
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Hajer jedzie do Dalajlamy

Z pewnością nasz Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny. Wyraża się w sposób przaśny i dosadny, tak jak na prawdziwego górnika przystało. Kto by pomyślał, że taki zwyczajny, swojski "chop" wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie się zupełnie kimś innym. A jednak to dzięki niemu wkraczamy w dziki świat byłych łowców głów, afgańskich talibów, czy też potomków wojowników Aleksandra Wielkiego. Poznajemy kontynent azjatycki nie taki, jakim jest on w folderach czy przewodnikach, ale widziany oczami kogoś, kto wnika w życie codzienne tubylców i choć na moment staje się jednym z nich. Dzięki Autorowi i jego opowieściom jakże inny obraz tego świata odsłania się przed nami. Z pewnością warto do niego zajrzeć...

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Bieniek u DalajlamyJego Świątobliwość XIV Dalajlama Tenzin Gjaco to głowa państwa i duchowy przywódca Tybetańczyków. Według buddyzmu tybetańskiego Dalajlama jest jedną z istot, które świadomie wybierają swoje kolejne wcielenia, a audiencja u niego stanowi cel wypraw setek tysięcy ludzi łaknących jego mądrości.To marzenie poznania Dalajlamy stało się także udziałem Mieczysława Bieńka, hajera - górnika przodkowego z Katowic. Relacje z tej niezwykłej podróży zawarł w książce „Hajer jedzie do Dalajlamy”, prawdziwej gratce nie tylko dla globtroterów, ale także dla wielbicieli obcych kultur i pięknych widoków podziwianych z

iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Książki na długi wieczór,
Świetna lektura na mój krótki "długi weekend". Odpowiednia dawka humoru, umiejętne połączenie j.polskiego, gwary śląskiej oraz angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego. Do tego prawdziwy korowód postaci, kalejdoskop miejsc i wydarzeń. Powodują, że czytając, chce się więcej i więcej, a na koniec żałuje się, że ta podróż już się skończyła.
Veroniqe plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-10-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Rewelacja!
Gwara śląska dodaje smaczku. Dużo przygód i wszystko to opisane w taki sposób, że tej książki się nie czyta, ją się pochłania! A gdy się już skończy, to się żałuje, że to już!
Polecam!