Hayden War: Na srebrnych skrzydłach. Tom 1

Data wydania: 2016-02-10
ISBN: 978-83-64030-73-4
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Hayden War: Na srebrnych skrzydłach. Tom 1

W przyszłości ludzkość kolonizuje inne światy, eksploatuje pasy asteroid i wysyła swoje statki w ciemną przestrzeń, z której blask ich silników dociera na Ziemię po latach. W prawie każdym odwiedzanym systemie istnieje życie, ale jak dotąd człowiek nie spotkał innego inteligentnego gatunku.
Aż do dziś.
Kiedy kolonia na planecie zwanej Światem Haydena przestaje wysyłać informacje za pomocą nadświetlnego systemu komunikacji CASIMIR, Grupa Bojowa Floty Solarnej przybywa na miejsce, by zbadać sprawę. Sytuacja okazuje się na tyle zagadkowa, że zostaje podjęta decyzja o wysłaniu Zespołu Wojsk Specjalnych, by ten skontaktował się z kolonistami i ustalił, co się stało.
Tylko jeden z operatorów dostaje się żywy na planetę.
Sierżant Sorilla Aida staje naprzeciw obcych sił o nieznanych możliwościach. Co może im przeciwstawić? Swój pancerz bojowy, karabin, podstawowe wyposażenie i kilkuset haydeńskich cywilów, pragnących odzyskać swój dom.
Ale do takich misji została przecież wyszkolona.

Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

De Opresso LiberKosmos. Planety, gwiazdy, planetoidy, gwiazdozbiory. Przestrzenie trudne do ogarnięcia zwykłym umysłem. I gdzieś tam człowiek, próbujący w skorupce kosmicznego statku zbadać, zmierzyć, poznać kawałek nowej ziemi. Przystosować go do życia.W świecie Hayden War, świecie nowego cyklu Evana Currie, autora popularnej serii Odyssey One, człowiek skutecznie eksploruje Kosmos, kolonizując odległe światy. Napotyka różne formy życia, nie zawsze zresztą podobne do ziemskiego, a

Uleczkaa38 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2016),Wyzwanie - fantastyka 2016,
Nie jestem co prawda fanką gatunku literatury, niemniej jednak dynamika akcji nie pozwalała na nudę i sprawiła że czytało się całkiem dobrze ;) Trudno było mi wyobrazić sobie do końca wojenne manewry, a także niektóre postacie, ale polubiłam główna bohaterkę i jej charyzmę ;)
danutka Linia koment
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Sprzedam / wymienię,