Okładka książki - Henryk Tomaszewski

Henryk Tomaszewski

Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2014-04-02
Kategoria: b.d
ISBN: 9788375762228
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

Wydanie książki w stulecie urodzin Henryka Tomaszewskiego zbiega się z wystawą ,,Byłem, czego i wam życzę. Henryk Tomaszewski" w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki. Publikacja ta to pierwsze tak kompletne i wyczerpujące opracowanie twórczości Henryka Tomaszewskiego - wybitnego grafika, projektanta książek, współtwórcy polskiej szkoły plakatu, rysownika, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Teksty autorstwa Iwony Kurz, Katarzyny Matul, Piotra Rypsona i kuratorki wystawy Agnieszki Szewczyk traktują o różnych aspektach sztuki tego wybitnego artysty. W książce znalazł się także katalog wszystkich plakatów Tomaszewskiego, kalendarium życia, wyczerpująca bibliografia obejmująca projektowane przez niego książki i serie wydawnicze, ale przede wszystkim niezwykle interesujący materiał wizualny.

Henryk Tomaszewski to jedna z najważniejszych postaci w historii polskiego projektowania graficznego po II wojnie światowej, a jego charakterystyczny język artystyczny inspiruje kolejne pokolenia grafików i projektantów.

Henryk Tomaszewski, pod redakcją Agnieszki Szewczyk, projekt graficzny Iwo Rutkiewicz, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Bosz, Warszawa 2014.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Rozłóż, baw się i oglądaj. Liczenie 1 2 3
0
Okładka ksiązki - Rozłóż, baw się i oglądaj. Liczenie 1 2 3

Seria czarno-białych rozkładanek Harmonijkowe rozkładanki, które przybliżają najmłodszym dzieciom pojęcia związane z morzem, życiem na wsi i liczbami...

Włochy [Przewodniki Pascala]
0
Okładka ksiązki - Włochy [Przewodniki Pascala]

Apulia, czyli rajskie wybrzeże Rzym, Wenecja, Florencja - szlagiery turystyki Alpy i Dolomity - aktywnie w najlepszym wydaniu Włochy są dobre na wszystko...

Reklamy