Opis ksiązki
Kup Teraz

Herbata z kwiatem paproci

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Runa
Data wydania: 2004
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-89595-07-9
Liczba stron: 333
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Adam Chors, ekonomista i dziennikarz, poznaje w herbaciarni tajemniczą Goplanę, która prosi go o niezwykłą przysługę - aby przyniósł jej kwiat paproci. Adam przez furtkę na jednej ze staromiejskich uliczek trafia do magicznego świata. Dowiaduje się coraz więcej o magicznym ludzie: ytopcach, leszych i domowiku-włóczędze. Adam podejrzewa, że Oberonowi, małżonkowi Goplany, nie podoba się uczłowieczenie jej poddanych. A jego ambicje mogą zagrozić wszystkim magicznym istotom.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
papetka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Nie jestem zwolenniczką fantastyki. Raczej nie czytam książek utrzymanych w tym nurcie, nie oglądam filmów fantastycznych. Przez przypadek sięgnęłam po książkę Michała Studniarka "Herbata z kwiatem paproci". Nie czytałam wcześniej recenzji, a w związku z tym, że nie zostawiam niedoczytanych książek kilka wieczorów spędziłam z Adamem Chrostem i pozostałymi bohaterami.

Moja opinia opiera się wyłącznie na subiektywnych odczuciach, pomija cechy gatunkowe, bo jak już wcześniej wspomniałam, nie gustuję w tego typu powieściach. Wydarzenia przedstawione rozgrywają się w Warszawie w 2020 roku. Główny bohater Adam Chrost, dziennikarz ekonomiczny, gardzi korporacjami i całą ich otoczką. Kocha swoją pracę i herbatę. Ta ostatnia stała się przyczynkiem do zawarcia niezwykłej znajomości. W herbaciarni poznał pewnego starszego pana - konesera herbaty i tajemniczą klientkę, która uwielbia herbatę z kwiatem paproci. Żeby nie opowiadać fabuły dodam, że owa tajemnicza klientka należy do świata elfów, który to przenika się ze światem ludzi. Adam dowiaduje się, że nowa znajoma to Goplana, królowa elfów. Wraz ze swoimi poddanymi została wygnana ze swojego świata przez męża, króla Oberona. Dziennikarz zostaje, lekko mówiąc, obarczony misją (ma pomóc pogodzić skłóconych małżonków i umożliwić powrót na Tamtą Stronę).

Powieść jest ciekawa, chociaż z tempem i zwrotami akcji bywa różnie. Co ważne, przed lekturą należy odświeżyć sobie wiedzę na temat stworów z ludowych wierzeń, bo w powieści pojawia się ich sporo. Na pewno jest to pozycja godna uwagi dla zwykłego czytelnika, a czy dla fanów fantastyki, nie wiem.
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Herbata z kwiatem paproci Gildia Hordów
Magdalena Salik
Okładka - Herbata z kwiatem paproci Russian Impossible
Eugeniusz Dębski
Okładka - Herbata z kwiatem paproci Hell-P
Eugeniusz Dębski
Okładka - Herbata z kwiatem paproci Na ziemi niczyjej
Anna Brzezińska, Grzegorz Wiśniewski
Okładka - Herbata z kwiatem paproci Moherfucker
Eugeniusz Dębski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów