Heterezada

Blanka jest trzydziestokilkulatką, którą właśnie zostawił chłopak, bo nie mógł pogodzić się z jej pracoholizmem. Chociaż nadal darzą się uczuciem, ich drogi się rozchodzą. Blanka wdaje się w romans z szefem, dzięki któremu dostaje upragniony awans. Odkrywa, że on nie traktuje tego związku poważnie, a były chłopak ma nową dziewczynę. To dopiero początek problemów, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć. Musi przejść długą i bolesną drogę, by odnaleźć siebie i zrozumieć, co w życiu jest najważniejsze.

Informacje dodatkowe o Heterezada:

Wydawnictwo: MWK
Data wydania: 2013-02-07
ISBN: 978-83-61065-78-4

Kup książkę Heterezada

Heterezada - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2013-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 2013, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
Na wstępie pragnę podziękować autorce, Pani Mai Porczyńskiej oraz Wydawnictwu MWK za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Blanka jest typową przedstawicielką pokolenia dzisiejszych 30-latków... Młoda, piękna, inteligentna oraz niezwykle ambitna poprzez zbytnią pogoń za awansem i rozwojem kariery zaprzepaszcza swój związek z Darkiem - mężczyzna czując się zepchnięty na margines życia ukochanej kobiety postanawia odejść... W niedługim czasie po rozstaniu Darek wiąże się z Dominiką, pewnego popołudnia w galerii handlowej widzi ich razem Blanka, ów widok przelewa w niej czarę goryczy... Kobieta szarpana wewnętrznie mnóstwem emocji i nadal wyczekująca na (swoją drogą ciężko wypracowany) awans wikła się w romans z szefem... Historia ta pokazuje, że życie nie jest wyłącznie czarno-białym schematem. Wiele jest w nim zagmatwanych sytuacji oraz wydarzeń, które na swój sposób popychają nas do podjęcia takich czy innych działań lub decyzji... Jak potoczą się dalsze losy Blanki oraz jaki będzie finał całej opowieści? Na te i wiele innych pytań pojawiających się w toku tejże historii odpowie Wam napisana niezwykle barwnym i ciepłym językiem "Heterezada"... Polecam.
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2013-07-27, Ocena: 2, Przeczytałam,
Już dawno nie czytałam tak dennej i płytkiej książki. Zero emocji, zero wzruszeń. Kompletna pustka po jej przeczytaniu i nieopisana ulga, że to już koniec. Jedyne wrażenie jakie na mnie zrobiła, to ogromna irytacja. Czytając ją, miałam wrażenie, że czytam opowiadanie napisane przez gimnazjalistkę. I cały czas miałam w głowie piękną prozę Imre Kertesz'a, to jak potrafi operować słowem i sprawić, że jego książki pamięta się bardzo długo. To, że czyta się książkę, a podczas jej lektury tęskni się za inną- tak cudowną, że będzie się ją pamiętać na zawsze ; już samo to oznacza, że czytana obecnie książka jest pozycją niższych lotów. Historia Blanki nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Durne opisy tego jak ,,wstała nad ranem, zrobiła sobie herbatę, a następnie ubrała się w to i w to ..." niewyobrażalnie działały mi na nerwy. Autorka chyba za dużo naoglądała się płytkich seriali o pięknych dziewczynach robiących karierę i mających kupę forsy. Boże- to była jedna z najgorszych książek jakie czytałam! A przeczytałam ich wiele. Stanowczo odradzam, nie polecam- omijajcie tą książkę z daleka!
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-06-10, Ocena: 2, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Romansidło. Nic innego o tej książce powiedzieć nie mogę... Wygrałam ją w konkursie, dłuuugo czekała aż skończą mi się dostępne książki i w akcie desperacji sięgnę po nią. Niestety po jej zamknięciu nie czuje się nic, przez głowę nie przelewa się lawina myśli, nie czujemy smutku że to już koniec. To tak jak z kanapką z marną szynką; zjesz bo musisz, nasycisz się ale na języku nie zostaje przyjemny posmak a Ty o tym posiłku już nie myślisz.

Szału nie było. Wyobraźnia nie działała aż tak bardzo a jednak bylam ciekawa jak potoczą się losy bohaterów. Książka na jeden wieczór. Generalnie czytało mi się dobrze. Prosty język, mało szczegółowych opisów, raczej przewidywalny koniec, ale przebieg wydarzeń ogólnie mnie zaskoczył.

Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Posiadam,
Bliżej, niż myślisz
Maja Porczyńska0
Okładka ksiązki - Bliżej, niż myślisz

Debiut literacki Mai Porczyńskiej, miłośniczki muzyki lat osiemdziesiątych, samochodów i kryminałów, która interesuje się starożytnym Egiptem, zbiera aforyzmy...