Opis ksiązki
Kup Teraz

Hipokrates przed sądem

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2013-10-09
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-7758-477-4
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę:czytam
Najnowszy zbiór reportaży dziennikarki sądowej Heleny Kowalik to osobiste historie lekarzy i pacjentów, opowieści o wielkiej odpowiedzialności i odwadze, ale także o haniebnych błędach, prowadzących do cierpienia oraz rozpaczy. Dramat wyboru i nieprzewidywalność medycznych decyzji, cały trud walki o zdrowie i życie ukazane są poprzez opowieści wyrazistych bohaterów.

Helena Kowalik, laureatka Melchiora 2010 za książkę „Warszawa kryminalna”, przygląda się głośnym procesom pacjent kontra lekarz. „Hipokrates przed sądem” to nie tylko relacje z sali sądowej, ale przede wszystkim osobiste wyznania obu stron. Autorka wraca do najgłośniejszych spraw, między innymi przypadku doktora G., wnikliwie bada akta procesowe, z wrażliwością wsłuchuje się w głosy świadków, poszkodowanych i oskarżonych. Nie feruje wyroków, pozwala czytelnikowi przyjrzeć się moralnym oraz prawnym aspektom medycznych działań. Wyjaśnia, że w zawodzie lekarskim granica błędu i geniuszu jest cienka, a w każdej chwili można spaść z zawodowego piedestału wprost do aresztanckiej celi.

„Hipokrates przed sądem” to solidne studium przypadków. Autorka zestawia ze sobą wypowiedzi najbardziej znanych i cenionych mistrzów sztuki medycznej z wyznaniami anonimowych pacjentów, a język emocji z fachowym żargonem. To wszystko sprawia, że książką jest wyważoną i precyzyjną analizą środowiska służby zdrowia, daleką od sensacyjnej nagonki.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów