Historia mebli europejskich. Od średniowiecza do współczesności

Do najważniejszych celów tej książki należą dokładne prześledzenie dziejów mebli francuskich od średniowiecza do współczesności, umiejscowienie kolejnych etapów ich ewolucji w kontekstach historycznym i społecznym oraz określenie kryteriów pozwalających właściwie ocenić wartość konkretnego mebla. Pierre Kjellberg jako wybitny specjalista zajmujący się historią mebli dokonuje także oceny omawianych obiektów, przede wszystkim w opisach znajdujących się pod 712 fotografiami ilustrującymi tę książkę. W tomie tym omówiono także meble pochodzące z różnych części Europy, a ostatni rozdział jest poświęcony najbardziej typowym modelom spotykanym obecnie w poszczególnych regionach Francji. Jest to doskonały podręcznik stylów w meblarstwie, przeznaczony dla znawców, kolekcjonerów, krytyków sztuki i studentów kierunków artystycznych.

Informacje dodatkowe o Historia mebli europejskich. Od średniowiecza do współczesności:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2014-11-10
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Historia mebli europejskich. Od średniowiecza do współczesności

Historia mebli europejskich. Od średniowiecza do współczesności - opinie o książce