Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2. Sztuka tworzenia postaci

Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2: Sztuka tworzenia postaci odsłania proces tworzenia artystycznej wizji postaci: bohaterów i nikczemników, i wszelkich istot zaludniających Śródziemie w pierwszej części filmowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona. Bogato ilustrowany zdjęciami spoza planu filmowego, cyfrowymi szkicami koncepcyjnymi i ujęciami z filmu, ten olśniewający album przedstawia po kolei wszystkie gatunki, wszystkie postacie z tej ogromnej kolekcji różnorakich istot i tętniącej życiem galerii najrozmaitszych stworów odgrywanych przez aktorów i wykreowanych cyfrowo. Opowiada historie, jak każdy z bohaterów znalazł drogę na ekran. Bezpośrednie wypowiedzi aktorów, charakteryzatorów, specjalistów od efektów specjalnych i cyfrowych, od dialektów, protez, animacji i reżyserii ruchu, treserów zwierząt i niezliczonych innych członków zespołu zdradzają tajemnice produkcji. Ujawniają, jak przebiegał proces tworzenia i jak kształtowane były poszczególne postacie. Dodatkową atrakcją dołączoną wyłącznie do tego tomu jest rozkładana tabela porównawcza wzrostu postaci, w której zestawieni zostali wszyscy ważniejsi bohaterowie występujący w filmie.

Informacje dodatkowe o Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2. Sztuka tworzenia postaci:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-04-16

Kup książkę Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2. Sztuka tworzenia postaci

Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2. Sztuka tworzenia postaci - opinie o książce

Przepiękny album o tym jak tworzony był film Hobbit. Jak dobierano stylizację i tworzono charakteryzację poszczególnych bohaterów.

Album dużych rozmiarów posiada masę zdjęć różnej wielkości. Zdjęcia pokazują różne etapy tworzenia postaci.

przyjemnie się na to patrzy niejednokrotnie z niedowierzaniem.Książkę polecam szczególnie fanom Hobbita:)

Avatar użytkownika - Kirjanna
Kirjanna