Opis ksiązki
Kup Teraz

Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe

Ocena ( 5 osób )
5.8
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-10-09
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-3233-4
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę:czytam
Szymon Hołownia zaskakuje po raz kolejny! Wprowadza nas w tajniki duchowego życia przez… kuchnię. Proponuje proste i sprawdzone przepisy, dzięki którym odzyskamy siły i zdrowie. Korzystając z własnego doświadczenia Hołownia zdradza nam, jak możemy wysmażyć cuda i nakarmić wygłodniałą duszę. Wszystkie potrzebne do tego składniki mamy pod ręką. Wystarczy po nie sięgnąć i… połączyć w zupełnie nowy sposób!

Ta książka nie jest zwykłym poradnikiem. To wielka…
… akcja – regeneracja!
Potrząśnij swoją duszą – bez wyrzeczeń, bez wychodzenia z domu, bez efektu jo-jo!

„W sennych marzeniach widzę, jak w kraju rośnie kiedyś sieć punktów odkarmiania duszy pod znakiem takim, jak tytuł tej książki. Bo ona ma ci pokazać, gdzie szukać zdrowia, energii i siły. Ta książka jest po to, by ci powiedzieć, że masz być tym, kim mógłbyś być. Że Bóg jest prezesem twojego fanklubu”.
(fragment książki)
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2014,Autografy/Dedykacje,Mam,Recenzenckie/Autorskie,Wyzwanie 2014,
Książka ta jest już kolejnym w moim dorobku czytelniczym tytułem autorstwa Szymona Hołowni, który miałam okazję przeczytać.
W swojej najnowszej publikacji autor przedstawia nam swego rodzaju dietę, która jak dowiadujemy się z lektury przy regularnym jej stosowaniu może dodatnio wpłynąć na kondycję naszego życia duchowego, które de facto współczesny świat wystawia na coraz liczniejsze i niestety coraz cięższe próby...

Atutem ,,Holyfood..." jest niewątpliwie także i to, że styl literacki Szymona Hołowni nie ma w sobie nic z filozoficzno-teologicznego i moralizatorskiego bełkotu, którego niestety dzisiaj w wypowiedziach osób zarówno duchownych jak i świeckich poruszających tematy wiary i Kościoła nie brakuje.

Autor w sposób niezwykle prostolinijny i szczery pisze o rozterkach, które wciąż targają ludzką duszą. Przypomina on także o tym, że tak naprawdę to właśnie duch jest najistotniejszy.

Hołownia w sposób sobie właściwy wyjaśnia nam duchowe zawiłości, bawi całym mnóstwem przytoczonych w książce anegdot oraz przypomina po raz kolejny o tym, iż wiara choć bywa trudna i często wymaga od nas determinacji ostatecznie jest źródłem radości, nadziei oraz ogromnego poczucia wewnętrznego spokoju

Polecam!

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *
Kolonialna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Może nie pałam do Szymona Hołowni miłością, ale cenię go za konsekwencję z jaką stara się wypełnić misję uświadamiania ludzi w sferach duchowości. ,,Holyfood" ma ciekawą formę, która przekonuje dyskretnie do tego, by więcej się uśmiechać i bardziej dbać o innych ludzi. Proste rady, łatwe w zrealizowaniu i ułatwiające życie. Ciekawa publikacja.
Gertaruda plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Za każdym razem daję się zaskoczyć Szymonowi, bo każda jego książka w zupełnie innowacyjny sposób daje wskazówki jak radzić sobie w życiu i nie zwariować. Urzeka mnie jego lekkość pióra i wyobraźnia. Działa na mnie tak, jak powinien działać duchowy napędzacz, dajcie się nakarmić!
ukomans plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Zabawny, elokwentny, pełen wigoru i szczerości. Hołownia w swoich książkach niczego nie stara się ukryć ani odkryć, on po prostu opowiada to, co stanowi część jego życia, jest dla niego jasne, a niekoniecznie jest klarowne dla innych. Dlatego jego książki to wartość, jaką warto poznać.
Gemma plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Interesująca książka, czytałam ją z nieukrywaną przyjemnością. Pokazuje, że ludzie prawie nie zwracają uwagi na to, co jest tak naprawdę istotne w wierze. Często zapomina się o duszy, duchowości. Pan Hołownia porównuje dbanie o stan duszy do jedzenia, co jest ciekawym zabiegiem i sprawia, że książka jest bardzo przystępna i zrozumiała. Polecam.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów