Howard Webb. Autobiografia

,,Polacy chcieli go zabić. Potem sędziował finał Ligi Mistrzów i mundialu. Historia, która o futbolu mówi więcej niż tysiące piłkarzy i trenerów" -  Rafał Rostkowski, sędzia międzynarodowy.

Jak każdy sędzia piłkarski Howard Webb wielokrotnie spotykał się z krytyką. Od czasu debiutu z gwizdkiem w wieku 18 lat jednak mozolnie awansował w rankingach, a jego naturalny spokój i zdecydowanie wzbudzały szacunek zarówno piłkarzy, jak i działaczy. Wkrótce zaczęto go wyznaczać na najważniejsze i najtrudniejsze mecze. Sędziował m.in. finał Pucharu Anglii w 2009 roku, finał Ligi Mistrzów w 2010 roku i - co najważniejsze - finał mistrzostw świata w 2010 roku. W tej znakomitej, do bólu szczerej i dowcipnej książce Webb przedstawia swoją karierę - w tym sławetny mecz Polski z Austrią na Euro 2008 - z własnej perspektywy. Wyjawia, na czym polega sędziowanie we współczesnej piłce nożnej, w której każdą decyzję arbitra można natychmiast przeanalizować dzięki kamerom, i wyjaśnia, jak uczył się postępowania z największymi gwiazdami, ze sprawiającymi kłopoty zawodnikami i trenerami. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wiedzy zdobytej za kulisami ukazuje piłkę nożną w zupełnie nowym świetle.

Informacje dodatkowe o Howard Webb. Autobiografia:

Howard Webb. Autobiografia - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-07-03, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Świetna książka, po której zmieniłem zdanie nie tylko o Howardzie Webbie, ale i o wszystkich sędziach piłkarskich. Po lekturze już nigdy nie będę ich oceniał przez pryzmat moich emocji, będę wykazywał większe zrozumienie dla błędów, choćby dlatego, że wiem, jak oni sami je przeżywają i co dla nich mogą oznaczać.