Hurra, idę do szkoły!

Zabawna lektura dla dzieci, które właśnie wybierają się do pierwszej klasy. Lekkie, humorystyczne historyjki przedstawiają szkolne realia, widziane oczyma rezolutnej małej Niny i jej przyjaciół z Ia. Książka nie tylko rozśmieszy młodych czytelników ale także przekaże ważne informacje o funkcjonowaniu szkoły, podpowie jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach i doda otuchy przed zbliżającym się szkolnym debiutem. Z niej dzieci dowiedzą się między innymi: jak będzie wyglądał pierwszy dzień w szkole, co kryje się w dużych tekturowych tubach wręczanych pierwszoklasistom, czym jest ślubowanie, jak wyglądają lekcje i kim jest wychowawca. Sympatyczny nastrój książki doskonale budują także wesołe ilustracje i śmieszne grafiki, przypominające stylem rysuneczki na marginesach szkolnych zeszytów.

Informacje dodatkowe o Hurra, idę do szkoły!:

Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2012-06-25
ISBN: 978-83-7167-847-9

Kup książkę Hurra, idę do szkoły!

Hurra, idę do szkoły! - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-10-14, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Mam wrażenie, że trochę zbyt dużo różnic jest między szkołą/wychowaniem rodem ze Skandynawii a naszą rzeczywistością, by wszystkie przedstawione tu opowiastki trafiły do świadomości polskiego dziecka. Ogólnie jednak jest to pozycja, którą bez przeszkód można przeczytać pierwszoklasiście lub przedszkolakowi, który nastawia się już na pierwsze szkolne wyzwania. Są jednak lepsze książki w tym temacie, nie jest to bynajmniej lektura obowiązkowa.

Avatar użytkownika - halinajolanta7
halinajolanta7