Opis ksiązki
Kup Teraz

I dusza moja

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2013-04-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788361187721
Liczba stron: 262
Dodał/a książkę:kaariokaa
Na korytarzu wybuchła kanonada strzałów.Jeden z biegnących chłopców potknął się, wyładował na kolanach, tnąc głęboko, do mięsa, dłonie na szklanych odłamkach z podłogi. Potem trzasnęło znowu, skryty w cieniach korytarz rozbłysnął krótkim ogniem, jak flesz z aparatu, i bark klęczącego chłopaka wybuchł krwawą chmurą. Obok w panice przebiegli inni uczniowie.Mroczny thriller Michała Cetnarowskiego opowiada o ludziach stawiających czoło złu, które ich przerasta. Skandynawowie udowodnili, że powieść gatunkowa może dotykać spraw istotnych, I dusza moja to przykład, że takie teksty pisze się również w Polsce.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
,,Morze krwi, ocean strachu, wszechświat śmierci".
Strzelanina w polskiej szkole? Masakra uczniów liceum rodem zza oceanu? Wyobrażacie to sobie?! A gdyby tak dramat miał miejsce w Waszym mieście? Co się czuje wiedząc, że do szkoły tej chodzą nasi znajomi? A jeśli są to bliscy? Co przeżywają same nastolatki u progu śmierci? Nawet nie chcę sobie tego wyobrażać. Zastanowił się jednak nad tematem Michał Cetnarowski i zafundował bohaterom swojej książki ,,I dusza moja" tego typu przeżycia. Nauczycielka, uczennica, jej ojciec, dziennikarz, policjant. Życie każdego z nich ulegnie zmianie. ,,Nic już nigdy nie będzie takie, jak było". O ile przeżyją.

Autor osadził fabułę wokół zdarzenia, które nie pozostawia obojętnym. Nie poszedł jednak na łatwiznę, choć łatwo wywołać emocje w czytelniku przy takim temacie. Wspaniale przedstawił bohaterów, ich dotychczasowe życie, charaktery, powody postępowania. Co zachwyciło mnie w książce, to styl Cetnarowskiego. Ciekawe określenia, konkretnie i wyraźnie oddające myśl postaci. Kreśli on fabułę jak rysownik precyzyjną ręką grube kreski. Nie ma w powieści zbędnych słów, nawet w przypadku dłuższych opisów.

Polecam. Mnie trudno było oderwać się od książki. Poruszająca do głębi samego siebie - inspiruje do spojrzenia we własne wnętrze, przeanalizowania swojego życia.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kaariokaa Linia koment
Przeczytane:2013-07-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów