Opis ksiązki
Kup Teraz

I ty możesz mieć superdziecko

Ocena ( 1 osoba )
1.0
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2006
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-74-14299-5
Liczba stron: 228
Dodał/a książkę:szczepanik
Czy niesforny maluch, który doprowadza swoich rodziców do rozpaczy, może zmienić się w aniołka? Dorota Zawadzka, psycholog i pedagog, w telewizyjnych programach Superniania oraz I Ty możesz mieć superdziecko udowodniła, że tak. Wystarczy, by rodzice konsekwentnie przestrzegali określonych reguł i nie walczyli z dzieckiem, ale okazali mu miłość i szacunek. Jeśli po obejrzeniu Superniani w akcji macie ochotę zaprosić ją do swojego domu, sięgnijcie najpierw po tę książkę. Znajdziecie w niej jasne i konkretne wskazówki, dzięki którym nie będziecie bezradni, jeśli Wasze dziecko urządzi histerię w miejscu publicznym albo będzie zachowywać się agresywnie. Autorka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby przekonać Was, że wcale nie jest trudno zostać rodzicami superdziecka!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ZaczytanaMery plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-06-30, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
Najważniejszym zadaniem każdego rodzica jest wychowanie dziecka. To od nich zależy, kim i jakim człowiekiem będzie w przyszłości ich syn czy córka. Są oni, bowiem najważniejszym wzorem postępowania dla swoich pociech. Dzieci jak każda dorosła osoba różnią się od siebie a metody wychowania powinny być dostosowane do płci, wieku, temperamentu bądź osobowości każdego z nich.

Wiedzą zdobytą poprzez wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi postanowiła podzielić się z rodzicami Dorota Zawadzka, pedagog i psycholog rozwojowy. W książce „I ty możesz mieć super dziecko” autorka radzi jak dobrze wychowywać i lepiej zrozumieć swoje dziecko. Każdy rodzic w procesie wychowawczym spotyka się, bowiem z wieloma trudnościami, z którymi często nie może sobie poradzić gdyż nie potrafi prawidłowo odczytać potrzeb swoich dzieci bądź nie poświęca im dostatecznie dużo czasu zastępując go dobrami materialnymi.

Dla dzieci rodzice są wzorem do naśladowania. W istotny sposób wpływają na ich zachowanie, nawyki, zwyczaje i sposób myślenia. Od rodziców w dużym stopniu zależy jak w przyszłości będzie postępować i zachowywać się ich dziecko.

Kiedy dostałam książkę „I ty możesz mieć super dziecko”, nie podeszłam do niej z większym entuzjazmem. Pomyślałam sobie, kolejny poradnik o wychowaniu dziecka, jakich tysiące na rynku. I tym razem moja intuicja mnie nie zawiodła. Pomimo, iż autorka stara się wytłumaczyć jak postępować z dziećmi, jakich metod i zasad przestrzegać, są to informacje bardzo ogólnikowe i jak dla mnie oczywiste. W poradniku brakuje konkretnych treści, które pomogłyby nam rodzicom zrozumieć nasze dzieci, bowiem jak podkreśla sama autorka: „Łatwo jest zostać rodzicem, ale być rodzicem to zupełnie coś innego.” (s.224)

Jestem rozczarowana książką pani Zawadzkiej. Spodziewałam się po niej czegoś innego a w tym przypadku nie mogę pozbyć się wrażenia, iż wydawca bardziej skupił się na oprawie graficznej niż treści, która powinna być priorytetem w poradniku tego typu. Książka nie była godna mojej uwagi.
break
Okładka - I ty możesz mieć superdziecko Sonderkommando
Venezia Shlomo
Okładka - I ty możesz mieć superdziecko Ziarno prawdy
Zygmunt Miłoszewski
Okładka - I ty możesz mieć superdziecko Pogrom w przyszły wtorek
Marcin Wroński
Okładka - I ty możesz mieć superdziecko Nielegalne związki
Grażyna Plebanek
Okładka - I ty możesz mieć superdziecko Lód i woda, woda i lód
Majgull Axelsson
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów