Opis ksiązki
Kup Teraz

I że cię nie opuszczę...

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-05-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788378185925
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - I że cię nie opuszczę...
Kontynuacja "Jedz, módl się, kochaj"!
Pod koniec "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth zakochała się w Felipe. Wzajemne zauroczenie przerodziło się w płomienny romans. Zamieszkali razem w Ameryce, przyrzekli sobie dozgonną wierność i to, że nigdy nie wezmą ślubu. I żyliby sobie spokojnie, gdyby któregoś dnia nie zainterweniowała Opatrzność, próbując ich zmusić do zawarcia małżeństwa. Z typowym dla siebie poczuciem humoru, inteligencją i znajomością psychiki ludzkiej Gilbert opisuje swoje zmagania z myślą o powtórnym zamążpójściu. Ujawnia tajemnice związane z małżeństwem, odpowiada sobie na pytania o dopasowanie, zachwyt sobą nawzajem, wierność, rodzinne tradycje, ryzyko rozwodu, społeczne oczekiwania, odpowiedzialność. Tak naprawdę jednak, by przekonać się, czy warto wyjść za mąż, pisze pean na cześć miłości, z całą jej złożonością i wszystkimi konsekwencjami; miłości takiej, jaka ona jest naprawdę. Elizabeth Gilbert jest Amerykanką; pracowała jako dziennikarka, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. Jest autorką m.in. bestselleru "Jedz, módl się, kochaj", powieści "Ludzie z wysp" oraz zbioru opowiadań "Imiona kwiatów i dziewcząt" - wszystkie opublikował REBIS.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:
Uciekająca panna młodaWedług Wikipedii „małżeństwo to związek pomiędzy osobami będący instytucją społeczną i zazwyczaj wiążący osoby emocjonalnie, ekonomicznie i prawnie”. Co jednak, kiedy związek ten się rozpada, a więzy te pękają, pozostawiając traumatyczne wspomnienia i przysięgę: „nigdy więcej”?Autorka bestsellerowego „Jedz, módl się i kochaj” - Elizabeth Gilbert, dopiero co z wielkim trudem otrząsnęła się z poprzedniego związku, a już szykuje się jej kol
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2014,Przeczytałam,
Nie czytałam poprzedniej książki tej autorki ,ale ta,niestety wcale mi się nie podobała.Właściwie nie bardzo wiem czemu miała służyć ta książka i o czym być.Początek zapowiadał się ciekawie.Z zainteresowaniem czytałam jak zatrzymano Felipe na lotnisku i nie chciano wpuścić do Stanów.Potem kiedy autorka zaczyna opisywać swoje wojaże po różnych kulturowo miejscach i wypytywać czym jest małżeństwo,zrobiło się nudno.Dwa wieczory pod rząd zasnęłam nad tą książką ,co nie zdarza mi się zbyt często. Zastanawiałam się co autorka chciała osiągnąć wypytując tych wszystkich ludzi ? Czy chciała upewnić się że robi '' dobrze '' godząc się na małżeństwo z Felipe pod presją zewnętrznych okoliczności ? Znowu ciekawiej robi się pod koniec książki,kiedy to dochodzi w końcu po różnych perypetiach (o których bym chętnie przeczytała szerzej) ledwo nakreślonych ,do otrzymania wizy i ślubu Elizabeth z Felipe.Więc ode mnie tylko trójeczka ,jeśli chodzi o ocenę ,za początek i koniec.
Atka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jeśli choć w połowie ta książka jest tak wciągająca jak jej poprzedniczka (Jedz, módl się, kochaj) to po prostu muszę ją mieć. Czuję, że warta jest zachodu.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów