Iacobus

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2006
ISBN: 83-7319-894-6
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Na początku czternastego wieku w Paryżu spłonął na stosie ostatni wielki mistrz templariuszy Jakub de Molay. Tuż przed śmiercią przeklął swoich oprawców. Ponieważ przekleństwo sprawdziło się, kolejny papież - Jan XXII - wyznacza kawalera zakonu szpitalników, niejakiego Galcerana de Born, do udziału w dwóch tajnych misjach. Pierwsza ma na celu wykrycie, czy przeklęci: papież Klemens V, król Francji Filip IV Piękny i przewodniczący trybunału Guillaume de Nogaret zginęli z rak templariuszy, czy może inną śmiercią druga - odnalezienie legendarnych skarbów rozwiązanego zakonu. W wyprawach towarzyszy mu młodziutki nowicjusz García, a w drugiej misji dołącza do nich Żydówka Sara, której nieobca jest magia. Losy całej trójki krzyżują się podniecając napięcie i pobudzając sensacyjność akcji.
pajeja88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
Kolejny trafiony zakup na promocji. Książka bardzo mnie zaskoczyła, nie ukrywam że zbyt wiele po niej się nie spodziewałam. Wyjątkowe przygody osadzone w czasach templariuszy to moja słabość, a tutaj ze strony na stronę coraz bardziej nie mogłam się oderwać. Wiele wątków przeplatających się w okół jednego głównego tylko dodaje smaczku, a piękna Sara jest katalizatorem wielkich zmian zachodzących w naszym zakonniku.
IzaaK Linia koment
Eli1605 Linia koment