Idiotka wraca

Dalsze dzieje sympatycznej ekscentryczki Molly, alter-ego autorki, znanej malarki i pisarki. Na Manhattanie wiodła barwne życie wśród zwariowanych przyjaciół i kochanków, z sukcesem malując portrety i nieodpowiednio lokując swe uczucia. Po latach w wesołym Nowym Jorku, Molly wraca do Warszawy, smutnej i szarej po stanie wojennym... Cięty język, pikantny humor i galeria kolorowych postaci (także znanych) w opowieści „z pierwszej ręki” o Ameryce i Polsce, które w latach 80. były dwiema różnymi planetami.

Informacje dodatkowe o Idiotka wraca:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-05-17
ISBN: 978-83-247-1922-8

Kup książkę Idiotka wraca

Idiotka wraca - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Biblioteka,
Rozczarowała mnie ta książka. Jest to ponad trzysta stron o artystce która w stanach szuka męża i nic nie robi tylko maluje i pije z przyjaciółmi.
Avatar użytkownika - ebibook
ebibook
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2014,, Mam,
Po udanym spotkaniu z książką ,, Samiec Alfa- czyli (...)"- autorstwa Hanny Bakuły liczyłam na dalszy ciąg flirtu iskrzącego się od inteligentnego humoru wyrażonego ciętym językiem babeczki, z którą chętnie wypiłabym nie jeden kieliszeczek wina. Nie wiem czemu- jak się okazało niesłusznie- założyłam, że sporo wcześniejsza książka tej autorki będzie na tym samym poziomie, co jej późniejsze felietony. Idiotka wraca- to historia młodej malarki Molly, która tkwi ( jak określa to Hanna Bakuła) w kontynentalnym rozkroku między Polską lat 80-tych i Stanami Zjednoczonymi, pomiędzy którymi podróżuje w te i wewte szukając ,, niewiadomoczego". To znaczy wiadomo-szukając najwygodniejszego miejsca do życia gdzie zarówno pieniądze, mężczyźni i rozrywki będą stanowić sedno wypełniające jej życie, a sama będzie ceniona jako artystka najwyższych lotów. Książka napisana jest językiem osoby, która relacjonuje kolejne posunięcia Molly , na które składają się m.in : zabawa, poszukiwanie faceta, spotkania towarzyskie, wyjazd do kraju, spotkanie z przyjaciółmi, narzeczony , powrót do USA, kolejny facet, pieczony indyk na święto dziękczynienia, flirt na Florydzie z dzidzia- dziadzią, opryszczka, kolejny narzeczony tym razem z zapleczem finansowym, oświadczyny, ślub, powrót do kraju itd.itp. Jest to książka idealna na czytanie w wannie, bo na obojętnie której stronie ją otworzyć- trwa to samo chaotyczne zamieszanie w życiu Molly. W sumie nie jest to książka ,po której ma się refleksje, ja jednak jedną miałam. Mianowicie taką :czy naprawdę da się żyć w sposób tak wyprany z prawdziwych emocji , nie zawierając żadnych głębszych relacji z ludźmi? Czy autorka w zamierzony sposób opisała kontakty międzyludzkie emigrantów w sposób świadczący o ich powierzchowności, czy to tylko zamierzony efekt pisarski mający za zadanie ukryć głębokie uczucia wrażliwych ludzi skazanych na banicję ze względów politycznych i ekonomicznych? Próbowałam się doszukać w książce czegoś świadczącego o tym , że nie byli to ludzie nastawieni wyłącznie na zarobienie dolarów czy też znalezienie dobrej partii oraz zdobycie obywatelstwa amerykańskiego. Ale niestety mi się nie udało. Mam również nadzieję, że losy bohaterki książki nie zawierają tak wiele wątków biograficznych z życia samej autorki ,jak to mgłoby sie na pierwszy rzut oka wydawać .
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Dalsze losy ekscentryczki Molly. Autorka pokazuje nam dwa światy: smutną i szarą Warszawę i Nowy Jork "miasto, które nigdy nie śpi". Na Manhattanie Molly ciągle musi walczyć o przetrwanie. Maluje portrety, robi scenografie w teatrze, a chwilami nawet gotuje dla grupy wygłodniałych przyjaciół, żeby oszczędzić pieniądze. W stolicy Polski, za to króluje. Bo za zarobione dolary stać ją na własne mieszkanie i malucha. To nie jest książka o gotowaniu. Ale dowiemy się z niej np. jak za małe pieniądze nakarmić grupę głodnych przyjaciół albo czym się różni lodówka w Warszawie od tej w Nowym Jorku.
Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2018-06-06, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 70 książek 2018,

Dawno nie byłam aż tak rozczarowana książką, jak tą właśnie. Nie czytałam wcześniej nic tej autorki, więc nie mam porównania z innymi jej książkami. Czyta się lekko i łatwo, ale taki stek głupot nie zostawia w głowie absolutnie nic.

Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2014-02-22, Ocena: 4, Przeczytałem, Przeczytane,
Poradnik astrologiczny
Hanna Bakuła0
Okładka ksiązki - Poradnik astrologiczny

"Poradnik astrologiczny Hanny Bakuły to pełne dowcipu i humoru, zestawione na zasadzie kontrastu pozytywne i negatywne charakterystyki poszczególnych...

Idiotka. Miłość w Nowym Jorku
Hanna Bakuła0
Okładka ksiązki - Idiotka. Miłość w Nowym Jorku

Na pokładzie samolotu do Nowego Jorku trzydziestoletnia Molly spotyka tajemniczą pięćdziesięciolatkę. Losy tych dwóch kobiet spirala czasu splata w przedziwny...