Opis ksiązki
Kup Teraz

Idiotka wraca

Ocena ( 3 osoby )
2.7
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-05-17
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-247-1922-8
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:izabela81
Dalsze dzieje sympatycznej ekscentryczki Molly, alter-ego autorki, znanej malarki i pisarki. Na Manhattanie wiodła barwne życie wśród zwariowanych przyjaciół i kochanków, z sukcesem malując portrety i nieodpowiednio lokując swe uczucia. Po latach w wesołym Nowym Jorku, Molly wraca do Warszawy, smutnej i szarej po stanie wojennym... Cięty język, pikantny humor i galeria kolorowych postaci (także znanych) w opowieści „z pierwszej ręki” o Ameryce i Polsce, które w latach 80. były dwiema różnymi planetami.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,Biblioteka,
Rozczarowała mnie ta książka. Jest to ponad trzysta stron o artystce która w stanach szuka męża i nic nie robi tylko maluje i pije z przyjaciółmi.
ebibook plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,,Mam,
Po udanym spotkaniu z książką ,, Samiec Alfa- czyli (...)"- autorstwa Hanny Bakuły liczyłam na dalszy ciąg flirtu iskrzącego się od inteligentnego humoru wyrażonego ciętym językiem babeczki, z którą chętnie wypiłabym nie jeden kieliszeczek wina. Nie wiem czemu- jak się okazało niesłusznie- założyłam, że sporo wcześniejsza książka tej autorki będzie na tym samym poziomie, co jej późniejsze felietony.

Idiotka wraca- to historia młodej malarki Molly, która tkwi ( jak określa to Hanna Bakuła) w kontynentalnym rozkroku między Polską lat 80-tych i Stanami Zjednoczonymi, pomiędzy którymi podróżuje w te i wewte szukając ,, niewiadomoczego". To znaczy wiadomo-szukając najwygodniejszego miejsca do życia gdzie zarówno pieniądze, mężczyźni i rozrywki będą stanowić sedno wypełniające jej życie, a sama będzie ceniona jako artystka najwyższych lotów.
Książka napisana jest językiem osoby, która relacjonuje kolejne posunięcia Molly , na które składają się m.in : zabawa, poszukiwanie faceta, spotkania towarzyskie, wyjazd do kraju, spotkanie z przyjaciółmi, narzeczony , powrót do USA, kolejny facet, pieczony indyk na święto dziękczynienia, flirt na Florydzie z dzidzia- dziadzią, opryszczka, kolejny narzeczony tym razem z zapleczem finansowym, oświadczyny, ślub, powrót do kraju itd.itp. Jest to książka idealna na czytanie w wannie, bo na obojętnie której stronie ją otworzyć- trwa to samo chaotyczne zamieszanie w życiu Molly. W sumie nie jest to książka ,po której ma się refleksje, ja jednak jedną miałam. Mianowicie taką :czy naprawdę da się żyć w sposób tak wyprany z prawdziwych emocji , nie zawierając żadnych głębszych relacji z ludźmi? Czy autorka w zamierzony sposób opisała kontakty międzyludzkie emigrantów w sposób świadczący o ich powierzchowności, czy to tylko zamierzony efekt pisarski mający za zadanie ukryć głębokie uczucia wrażliwych ludzi skazanych na banicję ze względów politycznych i ekonomicznych? Próbowałam się doszukać w książce czegoś świadczącego o tym , że nie byli to ludzie nastawieni wyłącznie na zarobienie dolarów czy też znalezienie dobrej partii oraz zdobycie obywatelstwa amerykańskiego. Ale niestety mi się nie udało.
Mam również nadzieję, że losy bohaterki książki nie zawierają tak wiele wątków biograficznych z życia samej autorki ,jak to mgłoby sie na pierwszy rzut oka wydawać .
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Dalsze losy ekscentryczki Molly. Autorka pokazuje nam dwa światy: smutną i szarą Warszawę i Nowy Jork "miasto, które nigdy nie śpi". Na Manhattanie Molly ciągle musi walczyć o przetrwanie. Maluje portrety, robi scenografie w teatrze, a chwilami nawet gotuje dla grupy wygłodniałych przyjaciół, żeby oszczędzić pieniądze. W stolicy Polski, za to króluje. Bo za zarobione dolary stać ją na własne mieszkanie i malucha. To nie jest książka o gotowaniu. Ale dowiemy się z niej np. jak za małe pieniądze nakarmić grupę głodnych przyjaciół albo czym się różni lodówka w Warszawie od tej w Nowym Jorku.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anoola Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Idiotka wraca Prawda
Neil Strauss
Okładka - Idiotka wraca Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - Idiotka wraca Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - Idiotka wraca Dotyk
Claire North
Okładka - Idiotka wraca Dollbaby
Laura Lane McNeal
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów