II Wojna Światowa. Cz. 1 Niemieckie zwycięstwa

Monumentalna publikacja napisana przez uznane w Polsce autorytety w zakresie historii wojskowości. Odtwarza przebieg działań militarnych prowadzonych na wszystkich frontach II wojny światowej, a jednocześnie przybliża tło polityczne tamtych wydarzeń. Zawiera najnowszą, dostępną w momencie oddawania książki do druku wiedzę.

Informacje dodatkowe o II Wojna Światowa. Cz. 1 Niemieckie zwycięstwa:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne

Kup książkę II Wojna Światowa. Cz. 1 Niemieckie zwycięstwa

II Wojna Światowa. Cz. 1 Niemieckie zwycięstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2014, Mam,
Pozycja ta jest bogata w fakty, liczby, zestawienia, świetnie rysuje tło początków konfliktu nie tylko w Europie, ale i Azji. Porównuje siły walczących stron i ich gospodarkę, rzucając światło na przyczyny podejmowanych przez rządy decyzji. Mimo nagromadzenia faktów czyta się płynnie, wszystko jest logicznie ułożone. Brak tu relacji uczestników zdarzeń, tego ludzkiego tła, jakie było przedstawione w "Rozdartym narodzie" Cholewczyńskiego czy "Sprawie Honoru" Archera, ale to nie ten typ książki. Nie ma tez bogatej analizy powiązań ruchów wojsk z ich wpływem na losy Europy, ale w tym specjalizuje się Gregor Dallas (Zatruty pokój). Przez swoje nagromadzenie faktów i przystępny styl książka mogłaby być dobrym punktem wyjścia do nauczania historii tego konfliktu. Mimo wszystko żałuję, że nie mam pod ręką kolejnych tomów - z czasem odwiedzę bibliotekę i uzupełnię braki.